Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL

“ YARATICI SATIŞ ÖDÜLÜ ” SAHİBİ BİR FİRMA: AJA RUGS

Las Vegas’taki Halı ve Kilim Fuarı’nda “Yaratıcı Satış Ödülü” alan AJA Rugs firmasının sahibi Adi Pourfard, başarı öykülerini ve sektörle ilgili görüşlerini Halı Dergisi’yle paylaştı.

 

San Diego’daki AJA Rugs, özellikle antik Pers ve oryantal tarzı koleksiyonlarıyla ün kazanmış bir halı firması. A.B.D, Japonya, Almanya ve Avusturya’da ofisleri bulunan firma, koleksiyoncular, şirketler, yatırımcılar, tasarımcılar ve ev sahipleri ile birebir danışmanlık tarzında çalışıyor. Üç kuşaktır faaliyetlerini sürdüren AJA Rugs, modern ihtiyaçlara cevap veren yeni ürünlerle stoklarını sürekli genişleterek müşteriye zengin seçenekler sunuyor. AJA Rugs’ın sahibi Adi Pourfard firmalarını şöyle tanım-lıyor: “Önceliğimiz müşterilerimize hizmet. Ürün seçimimizde yüksek değer ve kaliteye bağlı kalma ilkemizden asla taviz vermeyiz. Tecrübeli satış elemanlarımız, müşterilerimizin istediği standart ve bütçe kapsamın-da en uygun tekstil tasarımını sunmaya odaklanmışlardır. Ayrıca bizi ziyaret eden müşterilerimize eğlenceli ve eğitici bir ortam sağladığımız için kendimizle gurur duyuyoruz. İşimiz ne kadar büyürse büyüsün, müşterilerimize birebir, kişisel ilgiyle yaklaşmaktan taviz vermiyoruz.”

Adi Poufard, ne yazık ki dünyada etkisini gösteren global ekonomik krizin halı ve kilim satışlarını da etkilediğini ve kârlılık oranlarında ciddi düşüşlerin olduğunu ifade ediyor.

Buna rağmen Las Vegas’taki fuarda “Yaratıcı Satış Ödülü”nü alan firma-nın bu başarıyı nasıl elde ettiğini sorduğumuzda Poufard şöyle açıklıyor: “La Jolla’da bulunduğumuzdan çok sayıda uluslararası müşteriyle karşı-laşıyoruz. Yerel kitlenin haricinde dünya pazarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek zenginlikte koleksiyon çeşitliliğimiz mevcut. San Diego bölgesindeki en büyük halı firması olmaktan gurur duyuyoruz. Reklam tanı-tımımızı satışın haricinde tutarak hareket ediyor ve firmamızı perakende satıcı olduğu kadar müşteri gibi de düşünerek çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Yerel ve ulusal çok sayıda dergide ilanlarına rastlanan firma, yeni ürün ve gelişmelerine dair haberleri de aynı şekilde yayın kanallarını kullanarak potansiyel müşteri kitleleriyle sürekli paylaşıyor.

AJA Rugs’ın koleksiyonları arasında Türk halıları da yer alıyor. Stoklarında her daim Türk halısı bulundurduklarına dikkat çeken Adi Poufard devam ediyor: “Özellikle son yıllarda Türk Uşakları ve yeni antika reprodüksiyonlara ilginin artışı söz konusu. Türk halılarının kalitesi tar-tışılmaz. Avrupa’ya yakınlıkları dolayısıyla tasarımları da diğer oryantal tarzdan farklılık gösteriyor.“

AJA Rugs tasarımcılarının bugünlerde çok özel yeni bir modern koleksiyon hazırlığı içinde bulunduklarını belirten Adi Poufard’a verdiği bilgiler için teşekkür ediyoruz.

 

 

05.09.2008
Bu haber 81122 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar