Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL

HALIDA BÜYÜME REKORU

Murat Ulutaş: Arda Halı, son üç yılda ortalama %125 büyüyerek rekor kırmış ve bir ilke imza atmıştır. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi, çıtayı yükselterek yeni yatırımlara imza atıp, büyüme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

1975 yılında Meçhan Ulutaş adıyla halıcılığın kalbi Gaziantep’te kilim üretimiyle başlayan serüven, 2005 yılında Arda Halı adıyla kurumsallaştı. Son üç yılda ortalama %125 büyüyerek rekor kıran Arda Halı, gelecek yıllarda çıtayı yükselterek, üretime durmaksızın devam edecek.

1975 yılından beri halı sektöründe üretim yapan Arda Halı’yı biraz tanıyabilir miyiz? Bu uzun sürecin öyküsü nedir?

Firmamız 1975 yılında Meçhan Ulutaş olarak, kilim üretimi ile sektöre girmiştir. 1982 yılında dönemin son teknoloji ürünü halı makinelerini alıp, sektörde büyüyerek 1996 yılında Bülent Ulutaş ve Meçhan Ulutaş ortaklığıyla Ulutaş Halı Tekstil şirketini kurduk. Firmamız bu dönemde ürettiği ürünlerin tamamını ihraç etmiştir. 2005 yılında Murat Ulutaş ve Bülent Ulutaş ortaklığıyla 2. bir şirket olarak Arda Halı’yı kurarak büyük bir aile şirketi olmuştur. 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde 10.000 m2 kapalı alan üzerine, günümüzde son teknolojik makineler ile kendini geliştirerek her türlü kalitede, sınırsız desen, renkleriyle halı üretimi yapmaktadır.

Toplamda 10.000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren Arda Halı, yılda 6.000.000’m2 halı üretiyor. Peki, Arda Halı geleceğe nasıl bakıyor?

Gaziantepli sanayiciler olarak globalleşen dünyada, gerek krizlerle gerek savaşlarla her zaman hedefi daha ileriye götürmek, ilk hedefimiz olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Arda Halı, son üç yılda ortalama %125 büyüyerek rekor kırmış ve bir ilke imza atmıştır. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi, çıtayı yükselterek yeni yatırımlara imza atıp, büyüme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Ürün yelpazenizden bahseder misiniz? Koleksiyonunuzdaki ürünlerin ayrışan özellikleri nelerdir?

Ürün yelpazemiz, BCF, heatset, frize, milyon point, şönil, viscon olarak adlandırılan halılardan oluşmaktadır. Ayrıca, her koleksiyonumuz farklı renk, kalite ve desenlere göz kamaştırmaktadır.

Aynı zamanda bir iplik üreticisisiniz. Bunun faydaları nelerdir? Bir halı firmasının kendi üretim ipliğiyle halı üretmesinin katkıları nelerdir?

Evet. Son sistem teknolojiyle donatılmış iplik tesisimizi halı makinelerimizle birleştirip entegre bir tesis haline getirdik. Daha sonra profesyonelleşerek kendi AR-GE çalışmalarımızla müşterilerimize halı konusunda her zaman daha iyi renkleri sunabilmek bizim için bir görev olmuştur.

Uzun yıllardır halı sektöründesiniz. Sektörel anlamda teknolojiyi nasıl takip ediyorsunuz?

Makine fuarlarına katılıp, her geçen yıl teknolojiye yatırımlara devam ederek makine parkurunu genişletiyor ve sektörel teknolojiyi yakından takip ediyoruz.

Geniş kapsamlı bir soru soracak olursak, neden Arda Halı?

Kurucusu Murat Ulutaş olan Arda Halı, şirket ismiyle kalmayarak bir marka olmuştur.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Arda Halı, her yıl gerek yatırımlarıyla gerek ürün yelpazesiyle büyüyerek, kalıcı başarılara imza atacaktır. Bizi izlemeye devam edin. Arda Halı ve şahsım Murat Ulutaş adına ilginize çok teşekkür ederim.

06.03.2013
Bu haber 81122 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar