Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL

GAZİANTEP’TE 5 YILDIZLI YAŞANILASI BİR MEKAN

Tuğcan Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Evren Tuğsuz: "Memnuniyet ve beklentilerinin üstünde hizmet almış olmanın getirdiği tatmini misafirlerimizde görmek bizim tek amacımızdır. Otelimizde konaklama yapan misafirlerimiz dünyanın çeşitli otellerinde de konaklama yapan, sürekli seyahat eden kişilerden oluşuyor. Dünya standartlarında hizmet vermek ve misafirimizin ileride konaklamalarında yine tereddüt etmeden tercih etmesini sağlamak Tuğcan Hotel’in hizmet anlayışıdır."

Uluslararası seviyelere ulaşmış standartları, Naias Spa, geniş ve lüks dekorasyonu, lezzetli restaurant, cafe ve barları, irili ufaklı toplantı salonlarıyla geniş bir kesime hizmet veren Tuğcan Hotel, günün yorgunluğunu atmak isteyen Gaziantep’liler ile şehirde iş ya da turizm sebebiyle konaklayan misafirlerine sunduğu hizmetler ile bölgenin en gözde mekânlarına sahip.

1994 yılından beri Gaziantep şehir merkezinde ’kalite, güven ve ihtişam’ ile hizmet veriyorsunuz. Tuğcan Hotel’i daha yakından tanıtır mısınız?

Belirttiğiniz gibi Tuğcan Hotel 1994 yılından beri hizmet vermektedir. Gaziantep şehrinin sosyal hayatında önemli bir yer oluşturmuş uluslararası standartlarda ilk oteldir. 1994/2010 yılları arasında 141 odaya sahip olan otelimiz 2010 yılında bütün odaları, toplantı salonları, sağlık kulübü başta olmak üzere ciddi bir renovasyon dönemi geçirdi. 2010/2011 yılında ise ek 2 delux kat ile 186 oda kapasitesine çıktı ve son katta çok şık bir restaurantı kendi bünyesinde Gaziantep halkının ve şehrimize gelen misafirlerin hizmetine sundu.

’5 yıldızlı hizmet’ sloganı ile ağırladığınız misafirlerinizin otelinizden ayrılırken yüzünde görmek istediğiniz, duygu tam olarak nedir?

Memnuniyet ve beklentilerinin üstünde hizmet almış olmanın getirdiği tatmini misafirlerimizde görmek bizim tek amacımızdır. Otelimizde konaklama yapan misafirlerimiz dünyanın çeşitli otellerinde de konaklama yapan, sürekli seyahat eden kişilerden oluşuyor. Dünya standartlarında hizmet vermek ve misafirimizin ileride konaklamalarında yine tereddüt etmeden tercih etmesini sağlamak

Tuğcan Hotel’in hizmet anlayışıdır. Gaziantep’e iş, seyahat gibi sebeplerle gelen misafirlerinizi otelinizde çekebilecek yönler nelerdir?

Odalarımız, misafirlerimizin seyahatlerinde tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek, rahat edebilecekleri şekilde hazırlanmış ve teknik açıdan tüm alt yapıya sahip odalardır. Wireless veya kablolu internet, interaktif TV, günün yorgunluğunu atabilecekleri Naias Spa, Gaziantep’in tüm manzarasını görebildikleri, yöresel ve uluslararası mutfaklardan seçilmiş zengin mönüsünü tadabilecekleri Cam Teras Restoran bunlardan sadece birkaç örnektir. Misafirlerimi yorucu bir günün sonunda Beerhouse’da aperatif bir içecek ile Çarşamba, Cuma, Cumartesi akşamları kaliteli bir müzik eşliğinde rahatlama şansı bulabilirler. Misafirlerimizin kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri için tüm personelimize gerekli eğitimler periyodik olarak verilmektedir.

Her yere yakın, gürültüden uzak!!

Gaziantep şehir merkezinde, şehrin tam göbeğinde yer alan Tuğcan Hotel civar illerde konaklamak isteyenlerin bile tercih ettiği bir mekân. Ayrıca gürültüden uzak olması Tuğcan Hotel’i tercih edenlerin öncelikleri arasında.

Konum itibariyle hem Gaziantep şehir merkezine hem de civar şehir ve ilçelere oldukça ulaşılabilir bir noktadasınız. Otelinizin ulaşım imkânlarından bahseder misiniz?

Otelimiz öncelikle mükemmel bir lokasyona sahip. Şehrin tam göbeğindeyiz. Şehir içinde gidilebilecek pek çok turistik yere; eski ve yeni çarşı merkezi / kale ve kültür yolu / müzeler / iş merkezleri, yürüme mesafesi uzaklığında. Sırf bu nedenle bizi tercih eden misafirlerimiz var. 15 dakika yürüyüşle Gaziantep’in meşhur Bakırcılar Çarşısına ulaşmanız çok kolay. Araç ile havaalanına ulaşım mesafemiz sadece ise sadece 18 km’dir.

Tuğcan Hotel’in kullandığı dekor ve tema ağırlayacağı misafirleri farklı bir atmosfere sokacağa benziyor. Bize bu etkiden bahsedebilir misiniz?

Otelimiz çok geniş bir müşteri yelpazesine hitap etmektedir. Gerek iş, gerek tatil amaçlı gelen aileler hedef kitlemizdir. Şehrimizi ziyaret eden tüm misafirlerimize hitap edip, rahat ettirebilmek için öncelikle konforlu ve çağdaş bir ortam yaratmaya çalıştık. Mimarımız otel dekorasyonu konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden biridir. Yüksek kaliteli malzemeler ile gözü yormayan, yalın ve huzurlu bir ortamda dinlendirmek dekorasyondaki çıkış noktamız oldu.

Tuğcan Hotel’de konaklayanların ayrıca bir toplantı mekânına ihtiyaçları yok

Sağladığı toplantı ve davet hizmetleriyle de tanınan Tuğcan Hotel, 500 kişilik bir toplantıda verdiği hizmet ve özenin aynısını 10 kişiyle gerçekleştirilen mini-toplantılarda da veriyor. Farklı dekorlarda farklı etkiler yaratan Tuğcan Hotel, konforlu konaklamaların yanı sıra etkili sunumlar içinde önemli bir merkez. İş için Gaziantep’e gelen misafirleriniz için otelinizin sağladığı imkânlar arasında en dikkat çekeni toplantı ve davetler için ayırdığınız salonlar. Bunları bize aktarır mısınız? Otelimizde 10 kişiden 500 kişiye kadar ağırlayabileceğimiz farklı büyüklülerde 9 salon mevcut. Salonlarımızın tamamı ses sistemi, yaka mikrofonu, projeksiyon, perde gibi teknik açıdan donanımlı salonlardır. Salonlarımız misafirlerimizin isteklerine göre faklı düzenlerde hazırlanabilmektedir.

Tuğcan Hotel bir otelin yanı sıra iyi bir restoran, kahvaltı salonu ve cafeye sahip. Özellikle ’Beerhouse’, ’Cam Teras’ ve ’Sedir Restaurant’ bunlar arasında en dikkat çeken mekânlardan. Hotelinizin bu hizmetlerinden bahsedebilir misiniz?

Diğer otellerden farklı olarak kahvaltıya çok önem veren bir oteliz. Özellikle iş seyahatlerindeki misafirlerimizin yoğun gün temposundan önce sağlıklı ve zengin bir kahvaltı alabilmesi bizim için çok önemli. Bu sebeple gerek yöresel gerek uluslararası mutfaklarda olmazsa olmazları Kahvaltı Salonumuzda mutlaka misafirlerimize sunuyoruz. Beer House Pazar günleri hariç haftanın altı günü misafirlerimizin hizmetine açık. Çok beğenilen müzik grubumuz Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri canlı müzik programı yapmaktadır. Beer House şehrin en önemli eğlence mekânlarından biri konumundadır. Hem mekânın dekorasyonu, hem de canlı müzik ve verilen servis & güler yüzün kalitesi devamlı gelen misafir portföyünü oluşturmuştur. Cam Teras Restaurantımızın panoramik manzarası, uluslararası & yöresel yemeklerinin lezzetleri, hizmet kalitesinin yüksekliği ve kendine özgü modern mimari yapısı ile yerli, yabancı misafirlerin beğenisini kazanmıştır. Gaziantep’in en prestijli a la carte restoranı olan Sedir Restaurantımız ise mimarisi, şıklığı ve özel bölümü ile iş dünyasının toplantı ve ağırlama ihtiyaçlarını fazlası ile karşılamaktadır.

İş görüşmelerini Gaziantep’te yapan ve günün yorgunluğunu atmak isteyen ya da bütün gün Gaziantep’in eşsiz güzelliğini gezip Tuğcan Hotel’e gelerek günün yorgunluğunu atmak isteyen misafirlerinizin alacağı hizmetler nelerdir?

Tavsiye edebileceğimiz bölümlerin başında tabii ki Naias Spa gelecektir. Bu bölümümüzde fitness center, tepiderium dediğimiz taş yataklar, sauna, buhar odası, tuz odası, kar odası ve kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Hijyen ve servisin ön planda tutulduğu bu mekanımızda, uzman ekibimiz tarafından aroma terapi, klasik masaj, medikal masaj ve taş masajı yapılmaktadır. Bunun yanında taze sıkılmış meyve suyunuzu havuz başında veya dinlenme alanında yudumlayabilirsiniz.

Odaların genişliği ve şıklığı Tuğcan Hotel’in göze çarpan en önemli özelliklerinden biri. Bize odalarınızda kullandığınız mimari ve dekorasyondan bahseder misiniz? Seçimlerinizi neye göre yapıyorsunuz?

Odalarımız iki bölümden oluşuyor. İlk dört katımız daha önceden de var olan, tamamen renovasyondan geçen standart odalarımızdır. 5. ve 6. katlarımız 2011 yılında tamamlanan ve delux odalardan oluşan oda katlarımızdır. Bütün odalarımızda genel olarak kullandığımız ahşap, tekstil ve diğer malzemelerde herkesin zevkine uyabilecek, gözü yormayan, yalın, sakin bir mimariyi tercih ettik. Sıcak bir ortam ile misafirimizi evinde hissettirebilecek, maksimum konforu hedef aldık. Kullandığımız ürünlerde ise çağdaş ve kullanışlı malzemeleri tercih ettik. Bu yönde misafirlerimizden geri dönüşlerimiz de çok olumlu oldu.

Odalarınızı tanıtır mısınız? Tuğcan Hotel’de konaklamak isteyenleri kaç oda çeşidi bekliyor?

Otelimizde standart, köşe, suite, delux, delux suite olmak üzere farklı alternatiflerde oda tipleri mevcut. Farklı büyüklüklerde, aileler için özel bölümlerden oluşan ihtiyaca göre kategorilerde odalar hazırladık. Misafirlerimiz bu oda tipleri içinde farklı tercihlerde bulunabilirler.

Sosyal Medyada Tuğcan Hotel’de konaklayanlar yaşadıkları atmosferi unutamadıklarını dile getiriyor. Misafirlerinize yaşattığınız bu mutluluğun sırlarını bizimle paylaşır mısınız?

20 yıldır hizmet veren Tuğcan Otel, Gaziantep şehri ile özdeşleşmiştir. Şehrin ilk 5 yıldızlı, uluslararası standartta olan tesisimiz, şehrin tüm önemli yerli ve yabancı konuklarını ağırlamıştır. Bu sorumlulukla sürekli kendini yenileyen, dünya standartlarını ve servis trendlerini takip eden bir otel olduk. Tüm personelimizin eğitimlerini rutin olarak güncelledik. Hizmette kaliteyi korumak servis sektörünün esasıdır. Yaptığımız yatırımlar, yenilikler ve profesyonel bir ekiple, misafirlerimizin otelimizden mutlu ayrılması otelimizin misyonudur.

Tuğcan Hotel çevre bilinciyle ’Güneydoğu’nun tek, Türkiye’nin ise 5.. Yeşill yıldızlı oteli’

Tuğcan Hotel, geçtiğimiz aylarda aldığı ’yeşil yıldız’ ile Güneydoğu’nun tek, Türkiye’nin ise 5. Yeşil yıldızlı oteli oldu.

Yeşil yıldız nedir? Bu tarz sosyal sorumluluk projeleriniz devam edecek mi?

Doğa, bizim üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir konu. Güneydoğu’nun ilk yeşil belgeli oteli olmaktan guruluyuz. Yeni nesillere temiz, yaşanabilir bir doğa bırakmak hepimizin görevi. Bu bilinçle biz de otel olarak kullandığımız malzemelerde seçici davranıyoruz. Doğa dostu ürünler kullanmaya ve kullandığımız malzemelerin geri dönüşümlü olmasına özen gösteriyoruz. Bakanlığın bu konudaki denetimlerini sıkı takip edip, kendimizi sürekli güncelliyoruz.

Misafirlerinize verdiğiniz hizmetler arasında yer alan ’Tuğcan Plus ve Tuğcan Smart Kart’larından bahseder misiniz? Bunların avantajları nelerdir?

Tuğcan Plus Kart, sürekli otelimizi kullanan oda misafirlerimiz için hazırladığımız özel bir kart. Bu karta sahip olan misafirlerimiz geç c/out, havaalanı transferi, odaya gazete, meyve gibi ikramlarımızdan faydalanabiliyor. Tuğcan Smart Kart ise daha çok Gaziantep’te yaşayan, konaklamanın yanında aileleri ve misafirleri ile güzel vakit geçirebilecekleri, lezzetli sunumlarımızdan tadabilecekleri restoran ve barlarımızdan faydalanabilecekleri özel bir karttır. Bu karta sahip misafirlerimiz Sedir Restaurant, Cam Teras ve Beerhouse’da yaptıkları harcamalardan indirim kazanıyorlar.

İş ortaklarınızdan bahsedebilir miyiz?

20 yıllık müşteri portföyü ile Tuğcan Hotel gerek yerel gerek ulusal birçok firmanın şehirdeki tek oteli konumundadır. Uzun yıllardır iş birliği içinden olduğumuz firmalar arasında Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve SkyMiles ekipleri bulunmaktadır. Yine toplantı ve konaklama konusunda otelimizi tercih eden Türkiye’nin birçok önde gelen kuruluşu yer almaktadır.

Gaziantep ve Güneydoğu’da tercih nedeni olmanızın en büyük sebepleri nelerdir? Gelecekten neler bekliyorsunuz?

Gerek lokasyon, gerek hizmet kalitesi ile Gaziantep’te konfor ve hijyene önem veren misafirlerimizin tercih sebebi olduk. Büyüyen ve gelişen Gaziantep şehrindeki lider konumumuzu devam ettireceğiz. Yapacağımız yenilikler ile müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak hedefimizdir.

Eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Gerek tarihi dokusu, Zeugma Müzesi ve dünyada ün salmış yerel tatları ile gerek parlayan sanayi kuruluşları ve nüfusu ile Gaziantep çok önemli bir şehir konumundadır. Yolu şehrimizden geçen tüm misafirlerimizi Tuğcan Otel’de ağırlamak isteriz.

07.03.2013
Bu haber 81122 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar