Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL

HALIYI DÜNYA PAZARINA TAŞIYACAK YENİ BİR GÜÇ

Mustafa Çepik: "Makine yapımı Türk halıları, dünya pazarında zirveye emin adımlarla tırmanmaktadır. Bu durum ülkemiz ekonomisine ve iş istihdamına ciddi bir destek sağlamaktadır. Pazardaki mevcut yerimizi korumak ve geliştirmek için, üretici firmaların özellikle işletme departmanlarının kalifiyeli çalışanlarla yoluna devam etmesi gerektiğine inanıyoruz.

Halı ve mobilya sektörüne hızlı bir giriş yapan Classy Import & Export yeni yılın ilk aylarında faaliyet alanını ihracat olarak belirleyerek doğdu. Kurumsal bir kimliğe sahip olan Classy Import & Export, özveri, deneyim ve güvenle sağlam adımlar atarak, makine yapımı halılar ve ev mobilyası kategorilerinde sektörün önemli bir markası olma planları yapıyor. Classy Import & Export’u tanıyabilir miyiz? Classy Import & Export Şubat 2013’te, güvenilir tedarikçilerinin desteğini alarak kurulmuştur. Classy Import & Export, ihracatta faaliyet alanı olarak halı ve mobilya sektörünü hedeflemiştir. Sanayi bölgesinin yoğun ve rekabetçi ortamından uzak, şehir merkezinde showroom ve ofis olarak yurtdışından gelen misafirlerini ağırlamaktadır. Firma bünyesinde yaklaşık 8 yabancı dil konuşulmaktadır. Sermayemiz, güven, özveri ve iş takipçiliğidir.

Halılarınızı üretirken dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir? Renk, desen, tasarım gibi özellikleri neye göre belirliyorsunuz?

Deneyimlerimizden; ihracat ürünlerinde yaşanan sıkıntılara vakıf olup ve bu sıkıntıların giderilmesinde alınacak tedbirlerin özverili iş takipçiliğinde olduğuna inanıyoruz. Üretimin tüm aşamalarında yapılacak gözetimler ürünün sağlam bir şekilde alıcıya ulaşmasını sağlar. Ürünler mevcut pazarlara göre değişkenlik gösterdiğinden, ürünlerimizi hedeflediğimiz pazarların renk, desen ve tasımlarına göre belirliyoruz.

Ürün yelpazenizden biraz bahseder misiniz? Ürün grubumuz makine yapımı halılar ve ev mobilyası gruplarıdır.

İç ve dış piyasadaki yerinizi nasıl konumlandırıyorsunuz? 2013’den bu bağlamdaki beklentileriniz nelerdir?

Kısa ve orta vadede iç piyasaya yönelik bir hedefimiz yoktur. Henüz kurulan yeni bir firma olduğumuzdan, dış piyasadaki konumlanmamız mevcut fuarlar ve yurtdışı bağlantılarımız sayesinde orta ve uzun vadede iyi olacağına inanıyoruz. 2013 yılı Classy Import & Export için yapılanma ve tanınma yılıdır.

Son dönemlerde televizyonlarda, reklam panolarında, radyolarda vs. birçok görsel, işitsel halı reklamı görüyoruz. Halı sektörünün reklama geniş yer vermesi sizce ne ifade ediyor? Siz reklam ve tanıtım organizasyonlarına nasıl bakıyorsunuz?

İnsanların yaşam standartlarının artığını ve alım güçlerinin büyüdüğünü gösterir. Tüketici reklamı olan ürünleri daha kaliteli ve rekabetten dolayı daha ucuza elde ettiğine inanır. Bu durum üreticilerin daha seri ve farklı ürünler üretmesini sağlar. Reklam, tanıtım ve fuarlar, ihracatçı firmalara farklı pazar imkânları sunar.

Sizce Türk halısı ülke dışında nasıl bir etkiye sahip? Bunu daha da geliştirmek için ne yapmak lazım?

Makine yapımı Türk halıları, dünya pazarında zirveye emin adımlarla tırmanmaktadır. Bu durum ülkemiz ekonomisine ve iş istihdamına ciddi bir destek sağlamaktadır. Pazardaki mevcut yerimizi korumak ve geliştirmek için, üretici firmaların özellikle işletme departmanlarının kalifiyeli çalışanlarla yoluna devam etmesi gerektiğine inanıyoruz.

Katılımcısı olduğunuz 13. Uluslararası Halı ve Zemin Fuarı’ndan beklentileriniz nelerdir?

İhracat pazarına aktif olarak girip ve pazarda Classy Import & Export olarak kendi ürünlerimizi ve projelerimizi ziyaretçilerimize tanıtmaktır. 13. Uluslararası Halı ve Zemin Fuarı’nda yapılacak tüm tanıtımlar ve projeler ülkemiz çıkarınadır, bu bağlamda fuarın tüm katılımcılara hayırlı ve bereketli olmasını dileriz.

07.03.2013
Bu haber 81122 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar