Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
DOMOTEX HANNOVER 2009 İÇİN SON HAZIRLIKLAR

Almanya Hannover’da 17-20 Ocak 2009 tarihlerinde gerçekleşecek olan Domotex

Fuarı için katılım başvuruları devam ediyor.

 

Almanya Hannover’da 17-20 Ocak, 2009 tarihlerinde gerçekleşecek olan Domotex fuarı için katılım başvuruları devam ediyor. Organizatör Deutsche Messe AG firması, zemin kaplama endüstrisinin bir çok kolundan katı-lımcı olacağını belirtiyor. Firmanın yönetim kurulu üyesi Stephan Ph. Künhe devam eden hazırlık ve pazarlıklarla ilgili olarak “Domotex Hannover’ın 2008’deki başarısını takiben firmalardan inanılmaz katılım talepleriyle karşılaşmaya başladık ve bu firmalar gelecek Ocak’ta fuarımızı endüstrinin uluslararası prömiyer platformu olarak değerlendirmek istiyorlar” açıklamasını yapıyor.

Fuarın düzenleyicisi firmaya göre şu ana kadar %85 teşhir alanı rezerve edilmiş durumda. Künhe, gösterinin başlamasından aylar öncesinde böyle bir rakamı görmenin çok cesaretlendirici olduğuna dikkat çekiyor. Böylece endüstrinin önde gelen ticari fuarı gelecek yıl için tam anlamıyla hazır olduğunu ifade ediyor.

Deutsche Mess AG fuara, iç ve dış pazardan yaklaşık 1.350 katılımcı olmasını bekliyor. Bu katılımcılar yaklaşık 92.500 metrekarelik bir teşhir alanını dolduracaklar. Fuara 80’in üzerinde dünya ülkesinden endüstrinin önde gelen firmasından karar mekanizması yetkilisi katılacak ve zemin kaplamaları üreticilerini değerlendirecekler.

 

Giriş ve yerleşim planlarındaki

değişiklikler

Nord 1 olarak bilinen giriş alanı daima fuarın en çok kullanılan bölgesi olarak yeniden yapılandırılmaya gidiliyor. Estetik yenilenmenin yanı sıra kayıt ve ziyaretçilerin yönlendirilmesi için de fonksiyonellik arttırıcı düzenlemeler yapılıyor. İnşaat işleri 2008 Aralık ayına kadar tamamlanmak üzere planlanmış. Kuzeyden gelecek ziyaretçiler bu yeni girişten Hall 18 (18 numaralı hol) tarafındaki el dokuması kilim teşhir alanına doğru yönlendirilecekler.

Domotex’in temel yerleşim planıysa bu sene aynı şekilde kalıyor. Yine de bir yenilik olarak Hall 18 bölümü, oryantal halı ve kilim tedarikçilerini birleştiriyor. Bu yeni gelişimle ziyaretçi trafiğinin akışı kolaylaştırılırken, makine yapımı halılar için ayrılmış olan Hall 2 ve 3 arasında da direkt bir bağlantı yaratılmış oluyor. Katılımcıların çok uzun zamandır olması için uğraştıkları bu değişimle Domotex 2009, hayalleri gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

 

Halı Tasarım Ödülleri

sahiplerini bulacak

CDA olarak kısaltılan Carpet Design Awards (Halı Tasarım Ödülleri) 2009 Ocak ayında dördüncü kez sunulacak. Toplamında 10.000 (On bin Avro) tutarında para olarak dağıtılacak bu ödüller, el dokuması halılarda yaratıcı ve yenilikçi tasarımlara verilecek. Yarışmaya katılan halılar 10 farklı kategoride değerlendirilecek. Sadece Domotex Hannover 2009 katılımcılarının iştirak edebilecekleri yarışmaya başvurular ise, 3 Eylül - 5 Kasım (2008) arasında gerçekleşecek.

Ayrıca seçkin profesyonellerden oluşan jüri tarafından seçilecek kazananlar için özel bir ödül töreni düzenlenecek. Yarışma, EUCA kısaltmasıyla bilinen “European Carpet Importers Association” (Avrupa Halı İthalatçıları Birliği) tarafından destekleniyor.

 

17.09.2008
Bu haber 11367 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar