Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
DEDEDEN TORUNA GELENEK GÜMÜŞDERE HALI

Hakkı Gümüşdere: “Halıcılık geleneğimizi teknolojiyle yoğurarak yaşatmaya devam ediyoruz.”

 

1960 yılında halı imalatı ve iplik satışı ile faaliyetine başlayan Gümüşdere Halı firması, Manisa’nın Demirci ilçesi’nde halıcılık geleneğini başarıy-la yaşatıyor. 

Dedesi Hakkı Gümüşdere ile aynı adı taşıyan torunu tarafından başarıyla sürdürülen Gümüşdere Halıcılık özellikle cami halısı konusunda uzman-lığıyla tanınıyor. 1960 yılında halı imalatı ve iplik satışı ile başlayan faaliyetlerini, 1981 yılına kadar Türkiye’nin her yerine yöresel Demirci el halısını pazarlayarak devam ettiren firma, 1988 yılında makineleşme safhasına geçerek %100 yün makine ev ve cami halısı imalatına başlamış. Dede Hakkı Gümüşdere’den sonra baba Faik Gümüşdere ve şimdi de torun Hakkı Gümüşdere, ürettikleri halıları pazarlayarak ilçe ekonomisine de katkıda bulunuyorlar. Güney ve Doğu Anadolu’da “Demircili Halılar” ününün sahibi firma, üretim ve hizmet kalitesindeki özenle dikkat çekiyor.

Türkiye’nin çeşitli yerlerine cami halı-sı hizmeti veren Gümüşdere Halıcılık, halıyı dokuyup, camilere döşeyip, anahtar teslimine kadar her türlü sorumluluğu üstleniyor. Kalite ve kontrolden taviz vermeyerek müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma caminin yanı sıra yurt, pansiyon, otel ve özel tip halıların da imalat ve döşemesini yapıyor.

Dededen toruna devam eden halıcılık geleneğini teknoloji ile yoğurarak günümüz model ve tasarımlarını yaratan firma, iç piyasadan olduğu kadar yurt dışından gelen taleplere de cevap veriyor. Manisa’nın kırsal şartlarda ulaşım zorlukları yaşayan bir ilçesi olan Demirci’nin adını dünyaya duyurmayı hedefleyen Gümüşdere halıcılık, cami halısı konusundaki uzmanlığını istikrarlı bir şekilde sürdürerek yoluna devam ediyor.

19.09.2008
Bu haber 12136 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar