Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
BU YIL DESENLİ VE TÜYLÜ HALILAR REVAÇTA
“Görünen o ki rahatlıktan ve şıklıktan vazgeçemeyenler için bu yıl da birbirinden güzel ve zevkli birçok desenli ve tüylü halı arasından seçim yapmak kolay olmayacak.”
 

Bugünlerde iç mekan tasarımlarında desenler fazlasıyla revaçta. Ama desenli bir halı seçmek, sıradan bej bir frize halı almaktan çok daha karışık ve zor. Modası çabuk geçmeyecek ve mevcut mobilyalarla tezat oluşturmayacak bir halı seçmek sağduyu gerektiren bir iştir.

Günümüzde mavi, yeşil ve kırmızılarla oluşturulan geleneksel eski halılar geri gelmeye başlasa da modern desenli halılar daha çok göze çarpıyor. Yeni desenli halılar, doğal renklerin oluşturduğu zemin üzerine ekstra görsellik katmak için eklenen ama dominant olmayan desenlerle oluşuyor.

Desenlerin içinde ilgiyi iki grup topluyor: şeritler ve zarif çiçek desenleri. Çiçek desenli halılar sadece geleneksel iç mekanlarda kullanılırken, şerit desenli halılar, hem çağdaş evlerde hem de geleneksel iç mekanlarda kullanıma yönelik çok yönlü olarak tasarlanıyor.

Sandringham Carpets, Higland Stripe serisinde ve Manhattan Multi Stripe serisinde şerit desenli tasarımlar, sade renk seçenekleriyle evler ve işyerleri için modern ve sade bir rahatlık sunuyor. Stacy Garcia ise daha sıcak renkler kullandığı Lounge Stripe-Harvest serisi ile daha renkli bir seçenek oluşturuyor. Zengin ve güçlü renkler geleneksel evlere daha çok uyum sağlarken; doğal renklerin ince dar şeritlerle kombine edilmesi, çağdaş iç mekanlar için daha ideal bir seçenek olarak sunuluyor.

Daha romantik tarzda ya da fantezi tarzda döşenmiş evlere çiçek desenli halılar daha iyi uyum sağlıyor. Kırmızı ve mavi ağırlıklı koyu tonlarıyla ve yoğun çiçek desenleriyle iç mekanlara asaleti ve şıklığı aynı anda getiren halıların arasında verev şeritli ve beşgen desenli halılar da bulunuyor. Özellikle kök boya kullanılan halılar, renk ve desenleriyle oldukça dikkat çekici.

Halı seçimlerinde dokuma tarzı da desenlere benzer bir etki yaratıyor. Şu sıralar gür ve uzun havlı sade halılar, desenli halılar gibi revaçta. Görünen o ki rahatlıktan ve şıklıktan vazgeçemeyenler için bu yıl da birbirinden güzel ve zevkli birçok desenli ve tüylü halı arasından seçim yapmak kolay olmayacak. Tüketiciler artık kalabalığın arasında farkedilen ve diğerlerinden ayrılan ürünlere ilgi gösteriyor ve halı üreticileri de bu ilgiye birbirinden ilginç renk, desen ve dokuma seçenekleriyle karşılık veriyor.

15.10.2009
Bu haber 11346 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar