Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
PROFESYONEL YAKLAŞIM BAŞARIYI GETİRİYOR

Ünlü tasarımcıları ve ürün zenginliğiyle tanınan Amerikan firması Nourison, pazarda çok seçenekli alternatifler sunan lider olma yolunda ilerliyor. 1970’lerden günümüze büyüyen firma sektörde “Tam servis fenomen” adıyla anılıyor.

 

Bir Amerikan halı firması olan Nourison, Calvin Klein, Liz Claiborne gibi ünlü tasarımcı halılardan, Grand Partere koleksiyonuna ve Ashton House imzalı kilimlere kadar farklı seçenekleriyle lüks ve sofistike ihtiyaçlara cevap vermesiyle tanınıyor. Zanaatkârlık, güzellik, değer ve fiyat konularında sıra dışı alternatifler sunabilen firmanın, Avrupa ve Amerika’da çok sayıda ünlü bayi ve müşterileri bulunuyor. Stoklarındaki mevcut zenginliği 4500 stok kodunun üzerinde rakamla ifade eden firma, siparişlerinin %95’ini ilk 48 saat içinde sevk etmesiyle biliniyor. Nourison’un websitesi de sipariş kolaylığı ve sanat merkezi havasıyla, halı alışverişini teknoloji hızıyla buluşturuyor. Müşterilerine global anlamda kolaylıkla ulaşmayı hedefleyen firmanın pazarlama müdürü olan David Forman bu noktada sloganlarını tekrarlıyor: “Tek Bir Kaynak. Sınırsız Seçenek.” Bayilerini destek programlarında her türlü basılı materyal ve promosyonel kaynağı sağladıklarını ifade eden Forman, pazarlama departmanlarında,  hedef müşteri iletişimi odaklı katalog, video, posta vs gibi etkili çalışmalar hazırladıklarını belirtiyor. Geçtiğimiz günlerde hazırlanan ve bu yaz sonuna kadar dünya çapında dağıtımı tamamlanacak olan 550 sayfalık katalog çalışması da bunun güzel bir örneği. Dergi ve TV programlarında reklam ve tanıtım çalışmalarını da düzenli olarak sürdüren firma, tüketici duyarlılığını arttırmayı hedefliyor. 1970’li yıllardan günümüze “Tam servis fenomen” adıyla anılarak gelen firmayı kuran Peykar kardeşler (Alex, Paul, Steven, Noury ve Edmund Payker) başarılarını profesyonel yaklaşıma borçlu olduklarını belirtiyorlar. Güvenilir yönetim ve zengin koleksiyonlarıyla yepyeni bir ticari anlayış getirdiklerine inanan Payker kardeşler, seçenek ve teslimat zamanı odaklı düşünmeyi de ihmal etmemişler. Üretim kadar ithalatçı yönlerini de sürekli geliştiren firma sahipleri zemin kaplama sektöründe iddialı ve kaynak bir isim olma çabalarını sürdürüyorlar.

Nourison’un, New Jersey’deki Saddle Brook’taki ana merkezinin haricinde Atlanta’daki America’s Mart’ta, Georgia’da, Kuzey Carolina’da ve New York’ta showroom’ları mevcut. 1993’te İsviçre’nin Zürih kentinde açtıkları satış ve pazarlama ofisiyle Avrupa, Rusya ve Orta Doğu’ya ulaşan firma ayrıca, her yıl Las Vegas’ taki Coverings Fuarı ve Almanya’daki uluslararası Domotex Hannover Fuarı’nın sürekli katılımcısı.

 

24.09.2008
Bu haber 11607 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar