Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
HALI PARÇALARIYLA PRATİK VE ŞIK TASARIMLAR

“Küçük kare parçaları halinde ve çeşitli renk ve desenlerde satılan bu halılarla hem bütün iç ve dış mekânlarınızda kendi tasarımlarınızla çok uzun ve güzel zaman geçirecek hem de pratikliğine hayran kalacaksınız.”Nasıl bahçe dolusu çiçekler dış mekânlarınıza güzellik getirmenin bir yolu olsa da sadece bu çiçekler ile o istediğiniz bütünlüğü yaratmakta zorlanabilirseniz aynı zamanda birbirinden güzel mobilyalar da salonunuza istediğiniz kalite veya sıcaklığı getirmeyebilir. Her iki durumda da ortak güzelliği tamamlamanın tek yolu yüksek kalitede ve iyi bir dokunuş hissi verebilecek bir halı. Özellikle yaz aylarında bütün iç ve dekorasyon dergilerinde de binlerce çeşidini görebileceğiniz bahçe ve ev düzenlemelerine getirilmiş en büyük yenilik, bizce bahçe ve ev dekorasyonunda kolayca kullanılabilen halı parça döşemeleri. Bu döşemeler küçük kare parçaları halinde ve çeşitli renk ve desenlerde satılıyor. Böylece hem bütün iç ve dış mekânlarınızda kendi tasarladığınız bu halılar ile çok uzun ve güzel zaman geçirecek hem de pratikliğine hayran kalacaksınız.

En iyi çözüm halı parça döşemeleri
Bahçe döşemelerini değiştiren ve parça halı ile diğer zemin çözümleri arasında kalan müşterilerin görüşlerine göre başlarda onlar içinde böyle bir seçim yapmak hiç de kolay olmamış. Karar aşamasında çok şüpheci yaklaştım diyen müşteriler özellikle dış mekânların iç mekânlar kadar temiz olamayacağını bildikleri için bu kirle ve tozla başa çıkmanın çok zor olacağını düşünmüşler. Zira halı denildiğinde akla ilk gelen sıcaklığı ve yumuşaklığı, bahçe düzeniyle bir-leştirmek hiç de kolay olmasa gerek başlarda. Daha sonra ise aynı müşterilerin bu halı parçalarının kullanım kolaylığını fark ettiklerini ve bu parça halıların şu anda var olan en iyi çözüm olduklarını da ifade etmekten çekinmiyorlar.

Anahtar uzun ömürlülük
Tabii ki hali parçalarındaki ana fikir özellikle koskoca bir halıyla karsılaştırdığınız zaman hiç bir güç ve emek harcamadan yerini değiştirmenin inanılmaz kolay oluşu. Bunun yanı sıra klasik halıdaki en büyük sorun, başına küçük bir şey geldiğinde örneğin bir yeri yandığında veya lekelendiğinde bu halının aynen çöpe gitmesi. Halı parça döşemelerinin en güzel yanı ise teker teker yerlerinden kaldırılabiliyor olmasından dolayı, temizlemek istediğiniz yere götürülmesi ve orada temizlenmesinin son derece kolay olması. Kaldı ki bu halı parçaları kareler seklinde teker teker satıldığından istenilen parça kolayca başka bir parça ile değiştirilebildiği gibi bunun sizin bütçenize yansıması da hiç de hissedilecek boyutta değil.

Parça Halıının Ev Halısına Göre Avantajları:
Halı parça döşemelerinin kullanımı gerçek halılar ile karşılaştırıldığında her bakımdan daha avantajlı. Muhteşem desenler ve dokusuyla bu halı parçaları hem iç hem dış mekânlar için mükemmel. Özellikle çok sık ev değiştiriyorsanız toplaması ve yeniden kurması son derece basit. Ayrıca evinizde büyük tadilatlar yapmak yerine, yerlerdeki ufak tefek sorunları kapamak için de ideal, çizilmiş seramiklerin ya da kırık parkelerin üstüne iki parça bu halıdan koyarak hem pratik hem de ekonomik bir çözüm üretebilirsiniz.

İpuçları:
Parça halı döşemeleri alırken mutlaka birkaç parça ekstra almayı unutmayın. Eğer parçalarınızdan bir tanesi zarar görür veya lekelenirse el altındaki yedek parçanız size çok kolaylık sağlayacaktır. Karıştır ve uyumu yakala mantığıyla üretilen değişik desen ve renklerdeki parçalardan oluşacak bu size özel halının tasarımına başlamadan önce kâğıt üstünde deseni denemeniz size büyük avantaj sağlayacaktır.
29.07.2010
Bu haber 11796 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar