Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
HALIDA DOĞAYA DÖNÜŞ

Ahmet Yaşar: “Ürünlerimizde kullanılan materyaller, normal halılardan farklı olarak doğa ile arası açılan insanın doğaya dönüş özlemini yansıtan deri, dana derisi, orijinal kuzu kürkü ve anti alerjik- anti bakteriyel özellikleri olan suni deri ve suni pelüşlerden oluşmaktadır. Tamamen el işçiliği ile kişiye özel renk, tasarım ve ölçü imkanı sunan bir konsept sunuyoruz.”

Tüketiciyle buluşması çok yeni olmasına rağmen, kullandığı farklı materyaller, özgün tasarımlar ve doğa ile dost ürünleriyle büyük beğeni kazanan Ay Carpet, tamamen el işçiliği ile hazırlanan ürünlerinde özel ölçü imkânı da sunuyor.

Her sektörde ve alanda olduğu gibi halı sektöründe de tüketicinin artık daha bilinçli olduğunu, insan sağlığına ve doğaya duyarlı ürünleri tercih edildiğini fark eden Ay Carpet, üretimini bu doğrultuda yoğunlaştırarak, çevre dostu bir konsept ile sektördeki özel yerini aldı.

2009 yılında üretime başlayan Ay Carpet, tüketiciyle olan ilk buluşmasını, 2010 yılında Gaziantep’te düzenlenen Ortadoğu Halı ve Dekorasyon Fuarı’yla gerçekleştirdi.

Birçok sektörde olduğu gibi halı sektöründeki inanılmaz gelişmeler, yeni modeller, farklı renk ve çizgiler bizde nihai tüketiciler olan müşterilerimizin istekleri doğrultusunda sektöre farklı tasarımlarla yeni ürünler kazandırma ihtiyacını hissettirdi. İşte Ay Carpet da müşterilerimizin yönlendirmesiyle, bu şekilde doğmuş yeni bir markadır.

Ürünlerimizde kullanılan materyaller, normal halılardan farklı olarak doğa ile arası açılan insanın doğaya dönüş özlemini yansıtan deri, dana derisi, orijinal kuzu kürkü ve anti alerjik-anti bakteriyel özellikleri olan suni deri ve suni pelüşlerden oluşmaktadır. Ürünlerimizde tamamen el işçiliği ile kişiye özel renk, tasarım ve ölçü imkânı sunan bir konsept sunuyoruz.

Son yıllarda tüm sektörlerde olduğu gibi halı sektöründe de insan sağlığına önem veren, doğaya duyarlı ürünlerin müşterilerimiz tarafından sıklıkla talep edilmesi bizleri doğaya yönelik çalışmalar yapmaya teşvik etmiştir.

Gerçekten de önümüzdeki yıllarda insan sağlığına önem veren doğa ile barışık ürünlerin müşterilerin tercihinde ilk sırada yer alacağından hiç şüphemiz yoktur.

Tüketiciden gelen tepkiler olumlu yönde Tüketiciden aldığımız tepkiler oldukça olumlu yönde. Ülkemizde ve dünyada tüketicinin beklentilerini tam olarak karşılayan, gelişime açık, kaliteyi ön planda tutan ve farklılık oluşturan markaların başarılı olacağını düşünüyoruz.

Yaşadığımız mekânlara sıcak görsel detaylar katarak tüketicinin yönlendirmesiyle güzel konseptler hazırlamak en önemli hedefimiz. Zaten ürün konseptleri hazırlarken Ar-Ge çalışmalarında en önemli belirleyici noktayı müşterilerimizden gelen tepkilere göre belirliyoruz.

Dolayısıyla, bu hedefle yola çıkarak yaptığımız çalışmaların da başarılı olacağına inanıyoruz. Sektörün 2011 yılında, ülke ekonomisinde istikrar yakalamasıyla beraber, özellikle Ortadoğu ülkeleri ile geliştirilen sıcak ilişkiler, vizelerin kalkması ve ticaret anlaşmalarının yapılması vesilesiyle ihracatta büyük başarılara imza atacağını ve Türk halıcılık sektörünün dünyada ismini daha fazla duyuracağını ümit ediyoruz.

11.01.2011
Bu haber 12111 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar