Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
HALI ALTI ISITMA SİSTEMLERİNDE UZMAN BİR KURULUŞ TOZANLI

Hayrettin Türkmen: “Yaptığımız işin en önemli noktası güvenlik unsurudur.”

 

Halı altı ısıtma sistemleri konusunda uzman olan Tozanlı Mühendislik, yaklaşık 11 yıldır ısıtma sektöründe hizmet veriyor. Özellikle kutsal mekânların ısıtma sistemlerinde yapmış olduğu başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren firmanın sahibi Hayrettin Türkmen dergimizin sorularını içtenlikle cevapladı.

 

Firmanızı daha yakından tanıyabilir miyiz?

Firmamız ısıtma sektöründe hizmet edebilmek üzere, 1997 yılının ilk çeyreğinde imal ettiğimiz ve ısıtılması zor olan büyük ve geniş hacimler için tasarlanmış halı altı ısı sistemlerinin pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmek amacıyla ayrı bir kimlikle Tozanlı Mühendislik bünyesinde doğmuştur. Kurulduğu günden bu yana, Tozanlı Isı Sistemleri, ülkenin gelişen ihtiyaçlarına cevap vermek için yapılanmıştır. Kuruluş amacına yönelik olarak konusunda daima lider olmak ve bu konumunu korumak için müşterilerinin ihtiyaçlarını kendi ihtiyacı, sorunlarını kendi sorunu olarak gören firmamız, tüm hizmetlerinde profesyonelce mükemmeli aramakta ve müşteri tatmin ve memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çalışmaktadır. Bu düşünceyle gerek genel merkezimizde konusunda uzman kadromuzla, gerekse tüm ülke çapına hizmet edebilen bayi ve servis ağımızla olsun, ihtiyaç duyulan cihaz, ekipman ve hizmeti müşterinin kullanımına başarıyla sunmaktayız.

 

Firmanızın verdiği hizmetlerden bahseder misiniz?

Tozanlı Mühendislik olarak halı altı ısıtma, cami ve kuran kursları ile ısıtılması zor olan büyük alanların alt ısıtma sistemleri, kreşler, çocuk yuvaları, kütüphaneler gibi hizmet alanlarımız mevcut. Ayrıca sohbet odaları, köy odalarının alt ısıtma sistemleri üzerine çalışmaktayız. Tabii ki ısıtma sektöründe hedeflerimiz dünya çapında markalaşmak ve yurt çapında geniş servis ağıyla 21. yy.’ın ilk çeyreğinde genel olarak konusunda uzman bir kadro ile müşterilere hizmet edebilecek bir şirket profili çizmek olduğundan hizmet konusunda büyük hassasiyet göstermekteyiz. Amacımız referans vermekten ziyade Türkiye’nin en ücra köşelerinde kaliteli hizmet sunabilen bir firma olarak bilinmek ve hatırlanmaktır. 

 

Pazarlama ve hizmet ağınız ne

şekilde işliyor?

Pazarlama konusunda öncelikle ürünlerimizin numunelerini bire bir görüşerek yaptığımız bilgilendirmeyle müşterinin ayağına kadar götürüyoruz. Yapılacak iş konusunda detaylı bir ön çalışma yapılarak müşteri bilgilendirildikten sonra ekonomik ve uygun olanı seçip müşteri ile uygulamayı beraber yapıyoruz. Zaten uygulama yaptığımız referanslarımız bizim için en iyi pazarlama tekniğidir. Müşterinin bize ulaşması için

7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz.

 

Yurtdışı çalışmalarınız da oluyor mu? Bahseder misiniz?

Yurt dışı çalışmalarımız için yeni ve aktif bir yapı oluşturmaya başladık ve bu şekilde gelişmekte olan ülkelerde çalışmalarımızı yapma hedefimiz var. Örnek olarak Orta Asya ülkeleri gibi soğuk kış iklimleri yaşanan bu ülkelerde pazar payımıza düşeni almak en doğal hakkımız ve biz de bunun için çalışıyoruz.

 

Yaptığınız işin önemini anlatır mısınız?

İşimizin en önemli noktası güvenlik ve tabii ki püf noktası da burada. Kendi evimizdeki huzuru müşterimize de vererek onları güvende hissettirmek bize mutluluk verir. Yapmış olduğumuz tüm ürünlerin kalite kontrolleri ve deneyleri yapıldıktan sonra müşteriye sunulmaktadır. Hata payı olmaması gereken ve insan güvenliğinin söz konusu olduğu bir iş dalı bizimkisi ve bu açıdan bakınca önemini anlamak daha kolaylaşacaktır.

 

Sizi diğer firmalardan farklı kılan özellikler nelerdir?

Tozanlı Mühendislik adından da anlaşılacağı üzeri bir mühendislik harikasıdır. Tüm ürün üretimleri tasarımları kendi bünyemizde imal edilmektedir ve müşteriye birinci elden teslimatıdır.

 

Medyayı reklam ve tanıtım açısından nasıl ve ne sıklıkla kullanıyorsunuz?

Biz medyadan ayrı olamayız, çünkü medya bizim işimizin bir parçası. Tanıtım çok önemli, çünkü sektörümüz sürekli değişip gelişmekte. Bu nedenle de gündemde kalabilmek için medya ile sık sık reklam ve tanıtım çalışmaları yapıyoruz.

 

Büyüme hedef ve planlarınız var mı? İçinde bulunduğumuz yılı firmanız açısından değerlendirir misiniz?

Büyüme hedeflerimizin çoğunu gerçekleştirmiş bulunmaktayız yeni yerimizde 1000 m2’lik bir alanda üretim hizmeti vermekteyiz. Firmamız 2007-2008 içerisinde mesafe kat ederek sektördeki pazar payını arttırmıştır ve bu yönde çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

Tozanlı Mühendislik olarak son olarak söylemek istediklerimiz; bu sektörde yerimizi koruyarak ve müşteri memnuniyetine önem vererek yolumuza devam edeceğimizi herkesin bilmesini isteriz. Müşterilerimizin bizdeki yenilikleri takip etmeleri için her zaman onlara hizmet etmekten onur ve mutluluk duyarız.

24.09.2008
Bu haber 11634 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar