Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
SONSUZ YUMUŞAKLIK VE GÜVENLİK DUYGUSU
Joël Pirotte: “Tüketici sadece üzerinde yürüyeceği değil, oturup yatabileceği ve gerekirse ailecek oyunlar oynayabileceği kalitede ve yumuşaklıkta halılar istiyor.”

Dünya iç dekorasyon endüstrisinin önde gelen isimlerinden olan Balta Grup\'un halı departmanı Balta Rugs, 2009 koleksiyonunu geçtiğimiz günlerde basına tanıttı. Hemen hemen her ürün kategorisinde yeni ürün koleksiyonu sunan firma gerek teknik, gerekse renk ve model konusunda zengin seçenekleriyle dikkat çekiyor. Balta Rugs kendini firma olarak halı dünyasında ‘trend setter\' (moda başlatıcı) olarak konumlandırıyor.

Balta Rugs\'ın 2009 koleksiyonu iç dekorasyon pazarında birçok trende yeni ve kapsamlı bir cevap sunuyor. Günümüzde sadece üzerinde yürümek için değil oturmak ve yatmak için de son derece yumuşak halıları tercih eden tüketiciler aynı zamanda fazla bakım gerektirmeyen ve anti-statik özelliğiyle dayanıklı modelleri arzuluyorlar. Ayrıca çarpıcı görsel özellikleri olan el işi dokuma veya renk kombinasyonu açılarından yenilikçi modellere karşı da inanılmaz hassasiyet gösteriyorlar. İşte bu konuyu Balta Halıcılık İdari Birim Yöneticisi Marc Dessein şöyle açıklıyor: “İç dekorasyon pazarı müthiş bir hızla değişiyor ve biz de bu yüzden yakın takipteyiz. Ürün gelişimi ve tasarımı başlıca gerekliliklerimiz. Her halı çekici göründüğü kadar, doğru kalite ve teknik özellikleri de bulundurmak zorunda. Bunu daha iyi anlamak ve uygulamak için ürün gelişimi ve teknolojik yenilenmelere sürekli yatırım yapıyoruz ve böylece tüketicilerimize eklenmiş değerler sunabiliyoruz. Yeni koleksiyonumuz da bu düşüncenin ürünüdür.”

Ultimate Shaggy (Nihai Shaggy)

Balta Halıcılık B-tron ürün koleksiyonuna eklediği birkaç önemli yeni modelle dikkatleri üzerine çekiyor. Bu yeni koleksiyonun en çarpıcı parçası ise “Ultimate Shaggy” (Nihai Shaggy) adını taşıyor. Bu derin-tüylü koleksiyon 7 cm uzunluğundaki ekstra yün ve yumuşak ipliğiyle sunuluyor. Ultimate Shagg koleksiyonu popüler seçenekler olan krem, bej, kahverengi, gri, siyah ve kırmızının da içinde bulunduğu 9 farklı renkte mevcut. Bu koleksiyon aynı zamanda Balta Rugs\'ın çok tercih edilen Shaggy, Super Shaggy, Expo Shaggy and Luxury Shaggy koleksiyonlarının devamı niteliğinde. 2009 yenilikleri arasında Luxury Shaggy, Super Shaggy ve Expo Shaggy koleksiyonlarına da ekstra renklerin eklendiği belirtiliyor. Yeni shaggy renkleri arasında bakır, platin, altın kahvesi ve farklı tonlarda bej ve altın ile siyah bulunuyor.

Balta Rugs firmasının Ürün Gelişimi ve Pazarlama Müdürü Joël Pirotte ise: “Shaggy uzantısı bugünkü tüketicinin yumuşak halı ihtiyacı ve nazik sıcak renkleri tercih edişine sunulmuş bir cevaptır. Tüketici sadece üzerinde yürüyeceği değil, oturup yatabileceği ve gerekirse ailecek oyunlar oynayabileceği kalitede ve yumuşaklıkta halılar istiyor” açıklamasını yapıyor.

Picasso: Kıvırcık kalitesinde yeni ürün

Picasso koleksiyonu polipropilen kıvırcıklık kalitesine sesleniyor. Canlı ve yumuşak halı yüzeyiyle güçlü ve verimli yığın kalitesine şükranın bir ifadesi olarak yaratılmış olan Picasso koleksiyonu iz bırakmayan yapısıyla dikkat çekiyor. Karanlık ve aydınlık bölümleri koruyan model, özel bir üretim tekniğiyle gerçek yün hissi yaratıyor.

Yeni Picasso koleksiyonu ayrıca net, parlak ve yumuşak kıvırcıklığıyla el oyma desenlerini bir araya getiriyor. Vurgulu desenleriyle ekstra canlı görünen bu modeller aynı zamanda otantik bir hava estiriyorlar.

EasyLiving: Yeni İplik çeşidi

Balta Rugs firması yeni EasyLiving (Kolay yaşam) koleksiyonu ile yepyeni bir sınıf başlatıyor. Farklı bir iplik tekniğiyle oluşturulan bu koleksiyon, halıyı daha yumuşak ve zengin ifadeyle buluşturuyor. Çarpıcı sonuçlu görünümüyle dikkat çeken bu çizgide çikolata, sıcak altın, bej ve krem gibi sıcak renkler kullanılmış.

Vivaldi: Yeniden kesfedilen bir klasik

Vivaldi koleksiyonu Balta halıcılığın yeni sınıfının en klasik parçası. Daha yumuşak ve son derece titizlikle yaratılmış koleksiyonda zengin ve detaylı desenler mevcut. Vivaldi klasik tonlardaki halıyı zenginleştirerek tüketiciyi yeniden keşfe davet ediyor.
 

Softline Koleksiyonu Renk Parlaklığıyla Genişliyor

Balta Rugs halı hazırda mevcut olan View, Studio, Vista, Vitra and Luxor adlı beş Softline koleksiyonuna “Ultra” adıyla altıncı modeli ekliyor. Polipropilen lifiyle halılarına süper yumuşaklık kazandıran firma böylece onları daha uzun ömürlü de kılıyor. Yağ gibi klasik yumuşatıcıların kullanımını engelleyerek, daha çevreci bir yaklaşımla bu lifi kullanıyor. Yeni Ultra koleksiyonu, temel renkler olan krem, bej, gri ve siyah tonlarıyla zenginleştirilirken kırmızı ve altın tonları ekleniyor. Bu tonların vurgusu halılarda özel bir kesim ve ilmik teknolojisiyle farklılaştırılıyor.

Berclon İpliğiyle Genç ve Modern Koleksiyon

Berclon® polipropilen lif yıllar boyunca kalite ve yaratıcılığı garanti ediyor. Bununla beraber Balta Rugs, Berclon ipliğini modernize ederek aynı başlık altında birkaç yeni koleksiyon daha sunuyor. Daha önceki Natura, Colora, Kerala, and Decora adlı dört koleksiyondan sonra “Accenta” adıyla eklenen beşinci koleksiyonda, kırmızı ve mavi argaç vurgusu kullanılıyor. Böylece yeni koleksiyon halıya daha modern ve genç bir görüm kazandırılıyor.

Yüksek Seviye Berclon kalitesinin kesim ve ilmikle modernize edilmiş bir başka yeni koleksiyonu ise “Omega” adını taşıyor. Omega dört temel rengin, doğal düz dokuma ipliğiyle kullanılmasıyla farklı motiflerde seçenekler sunuyor.

Balta Rugs klasik Berclon kalitesini ayrıca “Play” (Oyun) ve “Kids” (Çocuklar) adlı koleksiyonları gençleştirmek için de seçmiş. Parlak asıl renkleri (kırmızı, yeşil, mavi, sarı, siyah ve beyaz) kullanarak daha genç kesime hitap etmek istiyor. Hayal gücüne seslenen Play koleksiyonu, neşeli olduğu kadar, uyumlu ve ritmik çizgiler, pop art ve blok baskılar içeriyor. Kids koleksiyonu da tipik hayvan ve okul motifleri sunuyor. Bu koleksiyon çocuk odaları için pastel tonlarda (pembe, krem ve mavi) seçenekler sunuyor.

Balta Rugs halıcılığın bağlı bulunduğu Balta Grup, pazar odaklı yaratıcı koleksiyon tasarımlarına halı, kilim ve laminat parke döşemeleriyle devam eden bir şirketler grubu ve bünyesinde bugün 3550 çalışanı bulunuyor.

10.11.2008
Bu haber 12431 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar