Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
FUAR STANDINIZ İÇİN HAYAL GÜCÜNÜZÜ ZORLAYIN
Fuar standlarında başarılı işlere imza atan ve tasarımlarıyla hayal gücünün sınırlarını zorlayan Beta Fuarcılık sahibi Yıldız Altan, çalışmalarını dergimizle paylaştı.

Firmanızı nasıl kurdunuz anlatır mısınız?

Fuarcılık, reklam ve iç dekorasyon yapan imalatçı bir firmayız. Fuarcılık sektörüne 5 yıldır hizmet vermekteyim ve geçtiğimiz yaz kurumsallaşma yönünde adım atarak profesyonel ekibimizle birlikte yola devam ediyoruz. Halı üretimi yapan imalatçı firmalar dışında diğer sektörlere de hizmet vermekteyiz.

Ürünleriniz nelerdir?

Fuar standı üretimi yapmaktayız ve iki çeşit hizmet sunmaktayız. Modern modüler sistem yani alüminyum konstrüksiyonlara her birer metrede geçmeli sistem. Burada kalıplar bellidir ve çok fazla oynama yapılamaz. Ayrıca bir de ahşap özgün tasarım vardır ki bu da hayal gücünün sınır tanımadığı bir sistemdir.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, biz firma olarak halı sergileme standları yapmıyoruz sadece dekorasyon kısmıyla ilgileniyoruz.

Stand ürünün satılmasında ne gibi farklar yaratır?

Özel fuar stand tasarımları, ürünlerin teşhiri ve firmanın prestijinde önemli rol oynamaktadır. Ürünleri ön plana çıkararak, göz alıcı vitrinler ve teşhirler kullanır böylece halıyı daha cazip ve akılda kalıcı hale getiririz. Bu yüzdendir ki, fuar standı ürün satışı için en başta düşünülmesi gereken unsur haline gelmektedir.

Siz satış arttırıcı yönde nasıl çalışmalar yapıyorsunuz?

Biz alışılmış olan fuar standlarından farklı tasarımlar yaparak müşterinin beğenisine sunuyoruz. Cazip olanı seçmesi için bir ön fikir sunarak hedeflerimize ulaşıyoruz. Sloganımız; “Siz hayal edin biz üretelim!”

Tasarımlarınız nasıl oluşuyor? Belirli bir çizgi fikri veya çıkış noktası var mı?

Öncelikle kullandığımız mimari programda ve yapmış olduğumuz çizimlerde en büyük etken hayal gücümüzdür. Yenilik ve farklılık anlamında en iyisini oluşturmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Günümüzde kullanılan en son ve en yeni teknik donanımları kullanarak fuarcılık sektöründe elit olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Genellikle şık ve sade tasarımlarla standın kendisinden çok, ürünleri ön plana çıkaracak çalışmalar yapıyoruz. Hedef olarak belli bir fikir çizgisi oluşturuyoruz. Halı sektörü ve diğer sektörlere yapmış olduğumuz çalışmalarda ürünlerdeki ince ayrıntıları tasarımlara yansıtıyoruz. Firmalara üç boyutlu ve net tasarımlar sunmaktayız. Çıkış noktalarımız firmanın önceliklerine yer vermek olduğundan, kısa zamanda, hızlı ve pratik çözümlerle projelerimizi sonuçlandırmaktayız.

Çalışmalarınızdan referanslar verebilir misiniz?

Özellikle halı sektöründe bizlerle çalışan Art Carpet, Ertürk Camii Halıları ve Zebra Home Decora: Maxapel Ülteks referanslarımızla gurur duyuyoruz.

Dünya pazarında özellikle de Amerika\'daki kriz sizi nasıl etkiledi?

Her sektörde olduğu gibi bu dönemde krizin olması bizleri de olumsuz etkiledi. Maddiyat anlamındaki zorluklardan dolayı bütçelerimiz kısıtlanmaktadır ve bu da bizim tasarımlarımızdaki hayal gücümüzü sınırlamaktadır.

Hangi fuarlara katılıyorsunuz?

Hemen hemen tüm fuarlara katılmaya çalışıyoruz ama ağırlıklı olarak özgün ve mimari tasarımları olan fuarlarda yer almaktayız. En başta Mücevherat Fuarı, Ev Tekstil Fuarı, Zemin Fuarı, Beauty Eurasia (güzellik fuarı) ve Unicera fuarlarını sayabiliriz.

Pazarlama ve reklam açısından medyayı nasıl kullanıyorsunuz?

Halı sektöründe en etkili olduğuna inandığımız HALI derginize ilan vererek ve çalışmalarımızla ilgili haber duyuruları yaparak medyayı kullanıyoruz.

Firma olarak hedef ve planlarınız nedir?

İlk hedefimiz fuarcılık piyasasında marka olabilmek için çeşitli ve göz alıcı tasarımları çizip üretmektir. Tasarım, üretim ve kurulum aşamasında bu hedefle ilgili olarak tatmin oluyoruz. İşimiz hizmet sektörü olduğundan üretim ve risk de çoktur ama risk olmadan başarı elde edilemeyeceğini bilen profesyonel ekibimizle birlikte azimle çalışıyoruz. Beta ailesi olarak hayal gücümüzün sınırlarını zorlayarak fuarcılık sektörüne farklılık getirmek istiyoruz. Türkiye piyasasında süreklilik sağlamak ve yurtdışı sektörel fuarlarına da hizmet vermeyi hedefliyoruz.

11.11.2008
Bu haber 11223 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar