Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
ORYANTAL HALILARIYLA ROBERT DE NİRO’NUN OTELİ

Robert De Niro: “Greenwich Oteli\'yle amacımız misafirlerimize bir otelden ziyade otantik ve sofistike anlayışın birarada sunulduğu bir ev ortamı sağlamaktır.”

Bir aktör olarak ünlü mükemmeliyetçiliğiyle tanınan Robert De Niro otelcilikte de aynı saplantılı tavrını devam ettiriyor. NewYork\'ta yeni açtığı oteli The Greenwich Hotel\'de birbirinden farklı odalar ve otantik dekorasyonla, misafirlere seçkin bir deneyim yaşatmak hedefleniyor. El dokuması oryantal halıların mekandaki kullanımıysa klasik otel halısı anlayışının tam tersine kullanımlarıyla ev ortamı ve sıcaklığı yaratıyor.

Sekiz katlı küçük lüks bir otel olarak TriBeCa\'da konumlanan The Greenwich otelinin ortağı Robert DeNiro yarattıkları bu özel mekan için: “Rahatlık ve zanaatkarlığı birarada sunan bütünlükte bir mekan yarattık ve çok ender rastlanacak cinsten bir misafirperverlik tecrübesi sunabileceğimizden eminiz.” diyor. Titizliğini otelin inşaat aşamasında da gösteren ünlü aktör, kütüphanedeki şömine içine sinmediğinden tam üç kere baştan yaptırarak değiştirtmiş. Yeraltı yüzme havuzundaki Japon bambulardan yapılan çiftlik evi, özel olarak getirtilen ve tam 250 yıllık bambu ağaçlarından ve hala böyle yapıların ustası olarak hayatta kalan tek bir adam tarafından yapılmış. TriBeCa\'da dışardan bakılınca hiç dikkat çekmeyen tuğla bir binada yer alan otel, rahatlığın birinci planda olduğu bir klüp otel olarak adlandırılıyor. Ahşap kullanımından duvardaki 1920\'lerin havasını taşıyan tuğlalarına kadar özenle seçilmiş.

Dekorasyonda kullanılan oryantal halılar klasik otel halısı anlayışından çok farklı olarak mekana büyülü bir hava ve sıcaklık kazandırmış. Tibet el dokuması halılar birbirinden farklı odalarda farklı desen ve renkleriyle göz dolduruyolar. Adeta lüks bir ev ortamı konforunu sağlayan halılar zeminde yarattıkları farkla, otelin kimliğini tam anlamıyla yansıtıyolar.

Budist heykelcikleriyle süslenmiş otelde deri koltuklar, Peru\'dan özel olarak getirtilmiş mermer tezgahlar, Italya\'dan gelen kiremitler ve De Niro\'nun sanatçı babası Josef\'in tablolarıyla tam bir keyif köşesi imajını veriyor. Robert De Niro belli ki filmlerinde sergilediği başarılı performanslarını burada da sergiliyor.

Toplamda 72 odanın ve 16 suite\'in yer aldığı otelde, her bir oda birbirinden farklı tasarlanmış. Concierge\'deki Timo hemen en iyi arkadaşınız olup serviste kusur etmiyor. Ayrıca otelin özel seçilmiş odalarında çocuklar ek bir ücret alınmadan kalabiliyorlar. Evcil hayvanlarınız da bu otelde sevgiyle karşılanıyorlar. Double odaların 625 $\'dan başladığı ve 2,250 $\'a kadar yükselebildiği otel birçok yaratıcı zihnin buluşması aslında. Owners and the Rockwell Group\'tan Grayling Design\'a, Samantha Crasco\'dan Mikio Shinagawa\'nın tasarımla ilgili detaylarda imzaları bulunuyor.

Oryantal halılar ve diğer otantik dekor unsurlarıyla ortamı kültürümüze yakınlaştıran otelin bahçe, balkon ve Penthouse teras bölümünde Türk travertenleri kullanılmış. The Greenwich Hotel, bir yandan Manhattan\'ın modern havasını solurke, diğer yandan doğunun gizem ve rahatlığını yaşamak isteyenler için ideal bir seçim olabilir. Robert De Niro hayranları içinse mutlaka denemeye değer bir tecrübe ve ünlü aktörü yakında görme fırsatı sunabilir, bizden söylemesi!

11.11.2008
Bu haber 12114 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar