Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
SAHTE MAKİNALAR KALİTE STANDARTLARINI DÜŞÜRÜYOR

Önder Günay: “Halı üretiminde kullanılan malzeme kadar o malzemeleri işleyecekolan makineler de büyük önem taşımakta, bu nedenle firmalarımızın taklit ürünlerdenkaçınmalarını tavsiye ediyoruz. Taklit ürünlerde marka isimleri değiştirildiği gibi, orjinalürünlerdeki gibi marka ve seri numarası gövde üzerine işlenmemektedir.”

1967 yılında Enver Günay tarafından küçük bir işletme olarak kurulan Günay Makina’nın ilk temelleri çok daha eskilere, 1946 yılına dayanıyor.

Yoluna sahip olduğu derin geçmişi, alanındaki birikimi ve kazandığı güveni güçlendirerek devam eden Günay Makina, ürün yelpazesini daha da genişletmeyi amaçlıyor. EMERY overlok ve saçak makinelerinin tek Türkiye distribütörü olan Günay Makina, sunduğu tüm ürünlerde değişmez kalite ve güven çizgisini koruyor.

Günay Makina’ya ait olan tescilli ürünlerin benzer isimlerle taklitlerinin piyasaya sunulduğuna ve bu durumun sektördeki kalite standartlarını düşürdüğüne dikkat çeken Önder Günay, halı üreticilerini bu konuda dikkatli olmaları için uyarıyor.

Günay Makina’dan Önder Günay, Halı Dergisi için firması ve hizmetleri hakkında bilgi verdi. İlk temelleri Hacı Asaf Günay tarafından 1946 yılında atılan firmamız, bugün Taivan üretimi olan halı EMERY overlok ve saçak makinelerinin tek Türkiye distribütörü, Belçika’dan ithal ettiği TITAN halı overlok makinelerinin bayisi ve İspanya ürünü halı kenar yapıştırıcı Türkiye mümessili ve buna bağlı olarak halı kenar yapıştırma makinesi üretimi yapan ve satışa sunan Türkiye çapında önemli bir şirket haline gelmiştir.

Günay Makina adına tescilli olan markalarımız başka firmalar tarafından ürünlerini kaliteli sınıfta gösterip satışa sunabilmek için çakma etiket kullanıyorlar.

Örneğin, EMERY markamız yerine, “EMERI”, “HINERY”, “LIBERTYEMERY”, “EMERLY”; DAIMOKU markamız yerine “DAIMAOKU” ya da JANSER markamız yerine “CANSER”, “JANSET” “CONSEW” gibi benzer isimler kullanılarak, tescilli markalarımızın taklitleri satışa sunuluyor.

Müşterilerimiz çoğu zaman bunun ayrımına varamıyorlar. Bu da sektördeki üretim kalitesini düşürüyor ve halı sektörü için büyük bir problem teşkil etmektedir

. Halı üretiminde kullanılan malzeme kadar o malzemeleri işleyecek olan makineler de büyük önem taşımakta, bu nedenle firmalarımızın taklit ürünlerden kaçınmalarını ve bu konuda daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz.

15.09.2011
Bu haber 11804 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar