Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
İPLİK ÜRETİMİNİN USTASI KALFA TEKSTİL

Ramazan Kalfa: “Batı Anadolu\'nun en kaliteli yünlerini özenle seçip işleyerek yün iplik haline getiriyoruz.”

Uşak\'taki Kalfa Tekstil, ürettiği 1. sınıf yün iplikle, kilim, battaniye ve örtü üretimi yapan başarılı bir firma. Nerdeyse 50 yıla varan bir tecrübenin devamı olan Kalfa Tekstil firmasının sahiplerinden Ramazan Kalfa, dergimizin sorularını cevapladı.

Firmanızı daha yakından tanıyabilir miyiz?

1960 yılında Uşak ilinde Ali Kalfa tarafından kurulan Kalfa Tekstil, günümüzde ikinci nesil ‘Kalfa\'lar “Ramazan, Uğur ve Cengiz” beyler tarafından yönetilmektedir. Batı Anadolu\'nun en kaliteli yünlerini özenle seçip işleyerek yün iplik haline getiren Kalfa Tekstil, ürettiği 1. sınıf yün iplikle, kilim, battaniye ve örtü üretimi yapmaktadır.

Uşak\'taki üretim tesislerinizden bahseder misiniz?

2500 m2 kapalı alana sahip entegre tesislerimizde tasarım, boyama, kurutma, tarama, eğirme, bobinaj, dokuma, temizleme, ütü, paketleme ünitelerimiz mevcuttur. Yıllık 400.000m2 kilim ve 25.000m2 battaniye üretim kapasitesindeki tesislerimizde 500 tonun üzerinde saf koyun yünü işlenmektedir.

Ürünleriniz ve markalarınız nelerdir?

Kilimlerde RUC markası ile otantik desenli yeni seri üretimine devam ederken battaniyelerde scotch%K markasını, örtülerde ise LoveCover markasını satışa sunmaktayız.

Modern ve eğlenceli insanların yaşadıkları mekanlarda kullandıkları ev tekstil ürünü olan RUC kilimleri eşsiz motifler, inanılmaz renkler ve dünya zevklerinin hoş bir harmonisini yansıtmaktadır. renkArenk® teknolojisi kullanılarak üretilen RUC\'lar, çok sayıda değişik renk kombinasyonunu tüketicinin beğenisine sunar. RUC kilimleri, ağır metaller içermeyen ve kanserojen etkisi olmayan, tamamen doğal maddelerden imal edilen boyalar ile boyanmış %100 yün Kalfa iplikleri ile dokunur.

Sımsıcak geceler için kullanılan ev tekstil ürünü battaniyelerimiz İskoç desenleri ve yumuşaklıklarıyla dikkat çekerler. Yine renkArenk® teknolojisi kullanılarak üretilmiş olan scotch%k\'lar binlerce çift taraflı renk şansıyla sıkılmadan kullanım olanağı sağlar.

LoveCover ise evlerinde aşkla yaşayan gençlerin kullandığı ev tekstil ürünümüzdür. Canlı rengârenk, hayat dolu desenlerin cıvıltısı ve renkArenk® teknolojisi ile üretilen lovecover\'lar tamamen doğal maddelerden imal edilen boyalar ile boyanmış Kalfa iplikleri ile dokunur.

Büyüme hedef ve planlarınız nelerdir?

Firma olarak hem ülke ekonomisine istihdam sağlayarak hem de ihracat yaparak katkıda bulunuyoruz. Geleneksel ve modern olarak iki ana grupta üretim yapmaktayız ve gerek yurt içinde gerekse yurt dışında geniş bir müşteri yelpazesine sahibiz. İsrail ve Almanya\'dan sonra İngiltere ve Fransa\'ya da ihracat yapmak için çalışmalarımız başlamıştır.

11.11.2008
Bu haber 12229 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar