Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
YAŞAM GURUSUNDAN HALI KOLEKSİYONU

Martha Stewart: “Bu yeni halı koleksiyonuyla tüketiciler, tasarım hassasiyetleri ve yaşam tarzlarına uygun çok daha özel seçenekler bulacaklar.”

Amerikalı dekorasyon ve yaşam uzmanı Martha Stewart, piyasaya sunduğu yeni halı koleksiyonuyla da dikkat çekmeye devam ediyor. Aynı zamanda medya patroniçesi olarak tanınan Stewart\'ın halıları, tasarım ve yüksek kaliteyi birarada sunumasıyla beğeni kazanıyor.

Martha Stewart ünlü bir yaşam gurusu, TV programcısı, yazar ve dergi yayıncısı kimlikleriyle renkli bir Amerikalı iş kadını. Martha Stewart Living Omnimedia (MSLO) medya şirketinin de kurucusu olan Stewart, bundan bir kaç sene önce adı borsayla ilgili dedikodulara karışıp hukuksal cezasını çekmesine karşın Amerika\'nın en sevilen yaşam uzmanı olarak kariyerinde yükselmeye devam ediyor. NBC\'deki TV programları devam eden Martha Stewart\'ın en iyi satanlar listesine girmiş kitapları ve başarıyla yürüttüğü bir dergisi bulunuyor. Geçtiğimiz yaz Martha Stewart Rugs markasıyla piyasaya sunduğu on yeni model halıysa başta Macy\'s olmak üzere, ülke çapında çok sayıda bağımsız mobilya ve halı mağazasında satılıyor. Stewart ve MSLO tasarım ekibi tarafından tasarlanan ve Safavieh tarafından üretimi yapılan bu yeni halılar, ilk kez geçen kış Atlanta Uluslararası Halı Marketi\'nde tanıtılmıştı. Martha Stewart\'ın sürekli gelişen ev dekorasyon portföyüne eklenen koleksiyon sıradışı örgü teknikleri ve tasarım hassasiyetiyle dikkat çekiyor. Yeni halıların fiyatları ise 500 $\'dan (Amerikan doları) başlıyor ve 3000 $\'a kadar çıkabiliyor.

“Bu yeni halı koleksiyonuyla tüketiciler, tasarım hassasiyetleri ve yaşam tarzlarına uygun çok daha özel seçenekler bulacaklar.” diyen Martha Stewart ekliyor; “Tasarım ekibimizin uzmanlığıyla Safavieh\'teki dokumacıların başarılı işbirliğinden dolayı, desen, renk, dokuma ve sonuçlarıyla birbirinden güzel ve özel halıların doğmasına çok memnunum.”

Martha Stewart\'ın tasarım ekibi 2008 yılında tema olarak Belçika, Tibet, Çin ve ötesinden birçok sanat geleneğinden esinlendiler. Yeni modellerdeyse Amerikan yorganları, Rönesans damasko kumaşları ve Fransız art-deco (sanat dekorasyon) ipeklerinin, bugünün yaşam tarzı ve dekor zevkine uyarlanmasıyla ilham alınmış.

2008 koleksiyonundaki her tasarım farkedilir şekilde işlevsel ve gelenekselden çağdaşa çok değişik estetik ortamlara uyum sağlayabilen bir tarz sunuyor. Martha Stewart halılarının pazardaki farklılığını yaratmak için koleksiyon yeni iplik karışımları ve dokuma teknikleriyle hazırlanmış. Örneğin Signet adını taşıyan koleksiyon çizgisindekilerde Çin ve Japon kafes işi ikonik motifler stylize edilmiş ve ipek ile yün ipliklerle sıkıştırılarak bir karışım oluşturulmuş. Burada iki çeşit iplik el dokuması olduğundan renk değiştirebilen sıradışı bir hava yaratılmış.

17. yüzyıl İtalyan ipekleri havasındaki karışık desenli ve bol parıltılı sanatın uyarlanmasıyla ortaya çıkan Damask koleksiyonu ise fevkalade kalitenin örneğini temsil ediyor. Yeni desende, titrekçe parlayan ketenler geleneksel damasko kumaşıyla birleşiyor ve yün zemine karşı modern yumuşaklıkla birleşiyor. Modern renk paletiyle ketenin yeni kullanımı, damaskonun aşırı ölçülü dramatik yapısını daha klasik motiflerle yenileyerek ve günümüz ev zevkine göre harmanlanyarak bu koleksiyon yaratılmış. Martha Stewart tasarımcıları Sakura koleksiyonunu yaratmak içinse, rekolte Fransız Art Deco tekstil döneminin Japon esintili tasarım temsilcilerini örnek almışlar. Bu harika Nepal halısı kök boyayla kurutulmuş ve yün karışımı çoğu iç mimari tasarım için geçiş çözümü sunabilecek alternatifli bir yapıya sahip.

Bir diğer yeni koleksiyon ise Block Quilt adını taşıyor ve klasik Amerikan halk kilt geometric desenlerini taşıyor. Bu desenleri doğal renk paletiyle birleştirerek yenileyen ve Çin\'in özel düğümlü yünlerini kullananan bu koleksiyon ferah bir dekorasyon alternatifi yaratıyor.

Antik Ortadoğu ikonları ve Gothic mimarinden esinlenmiş olan Ikat Marsh koleksiyonu da 14 ve 15. yy\'ların frapan stilini 21. yy kıvrımıyla Martha Stewart Rugs serisine yansıtıyor. Gerek pop-art noktaları ve parlak renklerle buluşan klasik “S” kıvrımı, gerekse el dokuması yün Tibet halıları özelliğiyle bu koleksiyon ilgi ve beğeni topluyor.

Martha Stewart\'ın yeni halı koleksiyonunun imalatçısı Safavieh firmasının müdürü Arash Yaraghi; “Martha Stewart ve onun uzman tasarım ekibi bizi bir kez daha, sadece desen tanımı ve renk nüansları konusunda değil dokumanın güzelliği ve sıradışı tasarımlarıyla çığır açmaya teşvik ettiler. Martha Stewart\'ın yeni dekorasyon programının bir parçası olduğumuz için gurur duyuyoruz.” diye açıklayarak işbirliklerini yorumluyor.

Hırs ve başarılarıyla tanınan medya patroniçesi Martha Stewart\'ın kalite ve stili birarada sunan yeni halı koleksiyonu Amerika\'lıların evlerini süslemeye devam edeceğe benziyor.

11.11.2008
Bu haber 12127 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar