Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
HER YENİLİK BİR DİĞERİNİN İLHAM KAYNAĞIDIR
Ömer Bozatlı: “2011 yılı itibariyle ürün gamımıza, kaymaz tabanlı halı ve banyo halısını da ekleyerek üretimimize devam ediyoruz. Sürekli yenilenen ve genişleyen ürün gruplarımızın tümünde, sektördeki 45 yılın sağladığı güven duygusunu korumayı ilke ediniyoruz.”

Halı sektörü, her geçen gün kendini biraz daha geliştirerek, yepyeni tasarımlar sunuyor. Her yenilik ise, bir diğerinin ilham kaynağı oluyor. Bozatlı Tekstil de, 45 yılın sağladığı güven duygusuyla kalite ve estetiği bir araya getiriyor. Biz de Bozatlı Tekstil’in sahibi Ömer Bozatlı ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Cesur ve yenilikçi imajınız nereden geliyor, kaynağı nedir?
Sektörde yeniliklere imza atan bir markayız. Bu da bir adım öne çıkmamızı sağlıyor. Gaziantep’te ilk olan tafting duvardan duvara halının deneme üretimini 2008 yılında gerçekleştirdik.

İç ve dış pazarda etkin bir firma mısınız?
45 yıllık derin bir geçmişe sahibiz. Bu da tecrübe demek... Dolayısıyla sürekli olarak ürün gruplarımızı yenileyerek iç ve dış pazarda aktif olarak çalışıyoruz.

Bozatlı Tekstil’in kuruluşunu bize biraz anlatır mısınız?
1981 yılında halı imalatına başlayan Bozatlı Tekstil, 1965 yılında merhum Mustafa Bozatlı tarafından kuruldu. 45 yıl önce kilim imalatı yapmak üzere kurulan firmamız, ilerleyen yıllarda halı imalatına daha sonra ise halı apre işine başladı. 1993 yılından itibaren yoluna Bozatlı Tekstil Halı Sanayi ve Ticaret Şirketi olarak devam eden firmamız, 2000’li yıllarda üretimini yarı elektronik makinelerde sürdürmeye başladı.

Gaziflex markası nasıl doğdu?
2008 yılının son çeyreğinde, Gaziantep’te ilk olan tafting duvardan duvara halının deneme üretimine başladık. 2009 yılında ise Gaziflex markası ile halıflex duvardan duvara halının üretimine başladık. Tüm ürünlerimize yansıyan kaliteli ve yenilikçi çizgimiz, halıflex duvardan duvara halıda da varlığını sürdürdü ve Gaziflex, kendi alanında kalitenin adı oldu.

Ürün gamınızı genişletmeyi düşünüyor musunuz?
2011 yılı itibariyle ürün gamımıza, kaymaz tabanlı halı ve banyo halısını da ekleyerek üretimimize devam ediyoruz. Sürekli yenilenen ve genişleyen ürün gruplarımızın tümünde, sektördeki 45 yılın sağladığı güven duygusunu korumayı ilke ediniyoruz.

Günümüzde halı sektörünü ve halının gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Günümüzde halı ısıtma ve yalıtım amaçlı bir ürün olmaktan çıkıp, ev konseptini tamamlayan bir aksesuar haline geldi. Bu nedenle halı sektörü kendine ait modası ve gündemi olan bir dünyaya sahip. Bu gündem, sektörümüzde yenilikleri ve yapıcı gelişmeleri de beraberinde getiriyor. 
Bu durumun parça halı pazarında yarattığı olumlu etkilerinin devam edeceği kanaatindeyiz. Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da etkinliğimizi artırıyoruz. Bu etkinliği sürdürmek ve hizmet alanımızı genişletmek amacıyla, dış pazara yönelik olarak Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor.
10.04.2012
Bu haber 11468 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar