Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
FARK YARATMAK İÇİN BURADAYIZ
Mustafa Ceren: “Bir işi doğru yapmak demek, topluma saygılı olmak demektir. Biz başarılıyız çünkü farklıyız. Farklıyız çünkü müşterilerimiz fark istiyor.”

Marafil Grup bir şirketin sahip olması gereken değerlerin çok farkında… Bu nedenle de gün geçtikçe büyüyor ve gelişiyor. Bu gelişimin tüm detaylarını firma sahibi Mustafa Ceren ile konuştuk.


Marafil Grup’u biraz tanıyabilir miyiz?
Şirketimiz 1999 yılında kurulmuş olan, örme, dokuma halı sektörüne yönelik ipliklerin ithalat, ihracat ve alımı satımını yapan bir firmadır. Sadece kâr odaklı olmaktan ziyade, elde ettiğimiz kârları yeni yatırımlar olarak, yine toplumuzun ve ülkemizin hizmetine sunmak bilincimizi her daim koruyoruz. 2009’dan bu yana orantılı bir büyüme ile 2011 ciromuz 65 milyon TL’ye ulaşmıştır. 

Müşteri memnuniyeti konusuna firma olarak nasıl yaklaşıyorsunuz?
Müşterilerimizin işimize süreklilik kazandırdığı inancındayız. Müşteri memnuniyeti bizim için her zaman ön planda gelir. Müşterilerimizin taleplerini en iyi şekilde analiz edip, bu talepleri, gereksinimlerini en uygun şekilde tedarik edip, müşterilerimize sunmak asıl görevimizdir. Müşterilerimizin tedarikçi olarak bizi tercih etmelerinin nedeni, işimizi hakkı ile yapmamız ve kaliteden ödün vermiyor oluşumuzdur. “Bir işi doğru yapmak demek topluma saygılı olmak demek” prensibi ile hareket etmekteyiz.

Ar-Ge çalışmalarınızdan biraz bahseder misiniz?
Müşterilerimizin hep kazanmasını, kapasite ve istihdamlarının artırmalarını istiyoruz. Bu nedenle yeni Ar-Ge’ler yaparak yeni ürünler tasarlıyoruz. Böylelikle müşterilerimizin iş hacminin artması, gerek fiyat, gerek kalite olarak bizim sorumluluğumuzda oluyor.

Marafil Grup olarak değerleriniz nelerdir?
Marafil Tekstil olarak, büyümemize ve sektörde güvenilir yer elde etmemize yardım eden, yıllardır benimsediğimiz değer yargılarımız var. Bu değerler sayesinde sektörün öncü ve güvenilir firmaları arasında yerimizi aldık. Girişimcilik ruhu ile, iyi bir altyapı çalışması yapılması şartı ile, her türlü yeni fikre açık olduk, yeni yatırımlar gerçekleştirdik. Uzman yönetim organizasyonumuz güvenilir ve uzmanlaşmış bir kadroya erişti ve bu kadro, tüm birimlerin yeni gelişmelere yönelmesine önderlik etti. Konusunda uzman ve kendisini müşteri memnuniyetine adamış köklü kadromuz, firmamızın büyümesine gönülden katkıda bulunarak, müşterilerimize en iyi servisi sunmayı amaç edindi. Partnerlerimiz olmadan başarı elde edemeyeceğimizin açık ve net şekilde bilincindeyiz. Bu nedenle partnerlerimizle birlikte tüm fırsatları değerlendirerek, birlikte büyümeyi hedeflemekteyiz.
Ayrıca Marafil Grup olarak, birlikte yaşadığımız topluma karşı sorumluluklarımız olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle, bireylerimize her fırsatta pozitif katkı sağlamak hedefimizdir. Firmamız, büyüyen ülkemizde, personel istihdamına da katkıda bulunmak istemektedir. Büyüyen ülkemizde, çorbada bizim de tuzumuz olsun istiyoruz.

Yönetimdeki başarınızın sırrı nedir?
Yönetimdeki başarımız, finansal deneyimimiz, pazarlama stratejilerimiz ve operasyonel başarımız sayesinde ülkemizin önde gelen firmaları arasına girmeyi başardık.
Bizimle yeni çalışacak firmalar, bizimle çalıştığında, daha önce çalıştığımız firmaların gördüğü farkı açık bir şekilde göreceklerdir. Başarılıyız, çünkü farklıyız. Farklıyız, çünkü müşterilerimiz fark istiyorlar. Umuyoruz yeni müşterilerle çalışma imkanı bulur, uzun süreli ilişkiler içinde bulunabiliriz.

Marafil Grup, üretim ve ithalat olarak iki kısma ayrılıyor, bundan biraz bahseder misiniz?
Şirketimiz 2011 yılı Haziran ayında, Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde, 8.000 m2 kapalı alanı bulunan fabrika binamızda her türlü polyester halı ipliği üretimine başlamıştır. Aylık kapasitesi 350 ton halı ipliği ve buna ilaveten aynı kapasite ile 250 ton da çöken iplik imalatı da yaparak, aylık üretim kapasitesini 600 tona çıkarmıştır.
Pamuk, viskon, polyester ve karışımlı her türlü ipliğin ithalatını ve müşteriye servis hizmetini yapmaktadır. Bunları, polyester malaydori, polyester bükümlü shaggy iplik 300x2x8 olarak detaylandırabiliriz.


İthalat oranlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?
2009 yılı 12.000 ton, 2010 yılı 13.500 ton, 2011 yılı 14.000 ton ithalat rakamlarına ulaşmış bulunuyoruz.

Türkiye’nin çeşitli illerinde stok servisleriniz var bununla ilgili bilgi alabilir miyiz?
Marafil Grup olarak, firmamızın tüm piyasaya hizmet sunma amacı olduğundan, müşterinin isteklerine anında cevap verebilmek adına böyle bir hizmet sağlayıcı görevini üstlendik.
Mersin Serbest Bölge, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Fabrika, Denizli Serbest Bölge, Çatalca Serbest Bölge, İstanbul Bağcılar ve Büyükçekmece’de depolar ve Kahramanmaraş’ta depolar bulundurarak, müşteriye hızlı ve zamanında hizmet sunmak adına bu şubeleri açmış bulunmaktayız.

Bize yeni projelerinizden bahseder misiniz?
İnşaat sektöründe, İzmir Güzelbahçe’de villalar yaparak, inşaat işinde de başarılı olduğumuzu görmüş bulunmaktayız. Buna ek olarak, sondaj makine ve ekipmanları ithalatını yapmaktayız ve bu konu ile ilgili ihalelere girmiş bulunmaktayız.
Aylık 300 ton kapasiteli halı ipliğinin hammaddesi olan FDY üretim hattı ve tekstürize üretim hattı planlanmıştır ve bu tesisler de en geç 4-5 ay içerisinde faaliyete geçecektir.

Sektörde kendinizi nerede görüyorsunuz?
Sektörde kendimizi önde gelen firmalar arasında görüyoruz ve Uzakdo-ğu’dan korkmuyoruz. Uzakdoğu’da işçilik yükseliyor ve yeni teknolojik makineler ile rekabet edilebilir.

Marafil Grup’un hedefleri nelerdir?
Ana hedefimiz, üretimde büyümek, ithalatı azaltıp, ihracatı artırmaktır.
10.04.2012
Bu haber 13386 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar