Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
TEKNOLOJİYLE SANATI BİRLEŞTİREN HALI FİNALDE
TÜBİTAK, TTGVA ve TÜSİAD tarafından 10.’su düzenlenen Teknoloji Ödülleri’nde finale kalan firmalar Ankara’da açıklandı. Royal Halı, Büyük Ölçekli Firma ürün kategorisinde Ebru Halı’yla adını finale yazdırdı.  

TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından Türkiye’nin teknoloji üreten bir ülke konumuna gelmesi yolunda yaratıcı, yenilikçi, teknik mükemmeliyete ve rekabet özelliklerine sahip ürün ve süreçleri değerlendirerek ödüllendirmek amacıyla oluşturulan “Teknoloji Ödülleri”; bu yıl 10. defa düzenleniyor. Teknoloji Ödülleri’nde finale kalan firmalar Ankara’da açıklandı. Buna göre, 192 firma arasından, halı sektöründe AR-GE ve inovasyona yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Royal Halı, Ebruli Halı Projesi ile 7 finalistten biri oldu. Royal Halı’nın Ebru Halı Projesiyle Büyük Ölçekli Firma Ürün Kategorisinde yarışacağı yarışmada ödüller Haziran ayında sahiplerini bulacak.
Ar-Ge bütçemiz sınırsız yeniliklerin öncüsü olma misyonuyla sektöre farklı ürünler kazandırdıklarını söyleyen İç Piyasa Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aydoğan Yıldır, “Royal Halı olarak yaptığımız tüm çalışmalar sektörde bir iz bıraktı. Toplamda 8 kişilik bir inovasyon ekibimiz var. İnovasyon çalışmalarımız için net bir bütçe tanımlamadık ve sınır koymadık. Ekibe sadece önünüz açık” dedi. Ülkemize katma değer kazandıracak bir ürün yapmaya devam edeceklerini belirten Aydoğan Yıldır, “Biz şirket olarak trendlerin takipçisi değil yönlendiricisi olacağız diye yola çıktık. Bu söylemlerimizle piyasadan ayrışmaya başladık. Ürünlerimiz piyasada olmayan ürünler ve tüketicinin ilk kez karşılaştığı ürünler oldu. Bu da bizi rakiplerimizden ayrıştırdı” diye konuştu. Royal Ebru Halı çalışmasında şirket bünyesinde 5 kişilik bir ekip oluşturulduğunu ifade eden Aydoğan Yıldır, Osmanlı döneminden günümüze uzanan ebru sanatını halıya dokuyoruz. El emeği ile gerçekleştirilen Ebru Halı parmak izi gibi benzersiz bir şekilde oluşmaktadır. Osmanlı Sanatının en önemli dallarından olup kültürümüzde önemli bir yere sahip olan ebru sanatının halıya uygulanması ile oluşan Ebru Halı Projesi dünyada bir ilk” dedi. 

Royal Halı ödüle doymuyor
Royal Halı yaptıkları başarılı çalışmalar ve sektöre kazandırdıkları yenilikler sayesinde 2007 Metal Simli İplikle Halı İmalatı Projesi Ar-Ge ve İnovasyon ödülü, 2008 Bambu İpliğinden Halı İmalatı Projesi Ar-Ge ve İnovasyon Ödülü, 2009 Antibakteriyel Halı İmalatı Projesi Ar-Ge ve İnovasyon Ödülü, 2009 Ekolojik Test Araştırma ve Geliştirme Merkezi (Ekoteks) Antibakteriyel Sertifikası, 2009 Tüm Tüketicileri Koruma Derneği Yılın Altın Markası, 2009 İSO Ar-Ge ve İnovasyon Ödüllerinde başarı plaketi, 2011 yılı başında Sağlık Bakanlığından Ürünlerin Aantimiyal olduğu ile ilgili Biyosidal Ürün Sertifikası gibi birçok başarıya imza attı. Royal Halı ayrıca, 2009 İSO verilerine göre ilk 500 şirket sıralamasında 466., 2009 Fortune Dergisi verilerine göre ilk 500 şirket içerisinde 375. ve 2010 yılında ise yine Fortune Dergisi verilerine göre 500 şirket içerisinde 400. sırada 2010 İSO verilerine göre ilk 500 şirket sıralamasında 439. sırada yer aldı. 
Royal Halı Son olarak büyük bir başarıya daha imza atarak 2011 yılında ise İSO İnovasyon Jüri Özel Ödülüne layık görülmüştü 

SigortHalı ve 
Antibakteriyel Halılar
Tüketici memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmak için sürekli farklı projeler geliştirdiklerini belirten Aydoğan Yıldır, “SigortHalı uygulamamız ve Antibakteriyel, antimite ve antimantar özellikli ‘3 Etkili Halı’ projemiz müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemin bir göstergesidir. SigortHalı uygulamamız ile üretim hatası kapsamında olmayan, doğrudan kullanıcı hatalarını 1 yıl süre ile güvence altına alıyoruz. 
Tüketicilere kullanıcı hatalarından meydana gelen deforme olmuş halıları 1 yıl içerisinde 2 kez, bire bir aynı ebat ve aynı desen kodundaki ürün ile değişim hakkını veriyoruz. Dünyada halı sektöründe böyle bir uygulamayı sadece biz yapıyoruz. Tıpkı SigortHalı uygulamasında olduğu gibi tüm halılarımız ayrıca antibakteriyel özelliklidir. Son olarak da halılarımızın Antimikrobiyal olduğu Sağlık Bakanlığı tarafından alınan Biyosidal ürün sertifikası ile tescil edildi” dedi.
11.06.2012
Bu haber 11402 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar