Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
RENK RENK İPLİKLER
Yılmaz Tekin: “İplik üreticisi olarak renk çeşitliliğine sahip olmak, bizim en önemli amacımızdır.”

Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikamızda 350 ton/ay kapasiteli büküm tesisimizde her türlü polyester fdy ve tekstürize halı ipliklerinin değişik proseslerle büküm ve fiksesi yapılmaktadır.

Misyonumuz olan “Kalite ve yenilik Marafil Tekstil’in ruhudur.” sloganıysloganıyla hareket ederek, 2012 yılında çöken polyester (3D), ince çöken polyester (2D) ve simli çöken polyester halı ipliği ürünlerimiz, yenilik olarak  öne çıkmış ve çok ciddi talep görmüştür.

2012 yılsonu hedefimiz; sene başında 120 ton/ay olan polyester halı ipliği üretimimizi artırmaktı ve şuanda bu hedefimizi gerçekleştirerek, 350 ton/ay seviyelerine çıkmış bulunmaktayız.

Ar-Ge Çalışmaları ve Renk Çeşitliliği

Ar-Ge çalışmalarımızda sürekli yenilikler yapmaktayız. Ayrıca inavasyon ile ilgili çalışmalarımız, işletmemizdeki uygulamalar, işyeri organizasyonumuz da devam etmektedir. Bunların dışında önemli derecede iyileştirilmiş bazı ürünlerimizi yeni bir organizasyonel yöntemle halıya yönelik olarak, iplik çeşitliliğimizi artıracak ölçüde çalışmalarımıza devam etmekteyiz. 

İplik üreticisi olarak renk çeşitliliğine sahip olmak bizim en önemli amacımızdır. Mümkün olduğunca iplikteki renk çeşitliliğimizi geniş tutup, cipsten boyalı ve çile veya kazan boya yöntemleriyle müşterilerimize oldukça alternatifli renk seçenekleri sunarak ihtiyaçlarını karşılamaya özen göstermekteyiz.

Ortadoğu Halı Fuarı: Halı sektörünün dışarıya açılan kapısı

Ortadoğu Halı Fuarı için uzun süreden beri hazırlık yapmaktayız. Fuar için özel çalışmalarımız hızla devam etmekte ve yeni tür iplik çeşitlerimizin sunumunu fuarda gerçekleştirerek,vizyonumuza uygun ürünleri sergilemeyiamaçlıyoruz.

Fuardan beklentimiz; son yıllarda yapılan yatırımlarla Gaziantep parça halı üretiminde, dünya liderliğine oynamaktır. Bu nedenle yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçiler ile müşterilerimize; yeni üretim iplikerimizi tanıtarak, müşteri portföyünü genişleterek, önümüzdeki yıllar için yeni yatırımlar yapmayı hedefliyoruz.

2013 yılında yeni yatırım olarak aylık 400 ton kadar textüre iplik üretimi ve 100 ton/ay kadar gipe iplik üretimi şirketimizin yatırım planları içerisinde yer almaktadır. Geniş ürün gamıyla müşteri kitlemizi artırmayı, kendimize temel hedef olarak belirledik.

Son olarak Ortadoğu Halı Fuarı için şunları söylemek isterim. Bu fuar, ülkemiz ekonomisinde gittikçe artan ve ağırlığı olan halı sektörünün; dışa açılan bir kapısı olmaktadır. Küreselleşen dünyada üretmek ve üretimi gerçekleştirmek çok kolay hale geldi. Önemli olan ürettiğinin kârlı bir şekilde satış ve pazarlamasını yapmaktır. Bunun için de Ortadoğu Halı Fuarı üretici ile tüketiciyi buluşturma noktası olarak, çok önemli bir misyon teşkil etmektedir. Bu fuarların ülkemiz ve şehrimiz konomisine çok ciddi katkıları olacağı kanaati ile tüm katılımcılara hayırlı olmasını temenni ederim.

10.09.2012
Bu haber 11724 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar