Döviz Kurları
DOLAR Alış YTL
Satış YTL
 
EURO Alış YTL
Satış YTL
HKS PELUŞ HALIYLA YURT DIŞINA AÇILDI

Serdar Sarı: “Biz peluş halı konusunda sektörün markalaşmış firmasıyız. HKS Peluş Halı olarak 2008 yılının ilk dönemini bitirdiğimiz bu zaman diliminin, hedeflerimiz doğrultusunda çok iyi geçtiğini söyleyebiliriz.”

Bir aile şirketi olan HKS, kurumsallaşma yolunda büyük adımlar atıyor. Türkiye genelinde 90 bayiye sahip olan firma, bünyesine yeni bayiler katarak HKS ailesini genişletmeye devam ediyor. Serdar Sarı firmanın halı sektöründeki duruşunu ve bu yıl gerçekleştirdiği çalışmalarını dergimize anlattı.

HKS olarak 2008 yılı için belirlediğiniz hedefler nelerdir? İlk dönemini bitirdiğimiz bu zaman dilimi içerisinde hedefleriniz hangi oranda başarılı oldu?

Hedefimiz kurumsallaşma yolunda kalitemizden ödün vermeyerek yolumuza devam etmektir. Biz peluş halı konusunda sektörün markalaşmış firmasıyız. HKS Peluş Halı olarak 2008 yılının ilk dönemini bitirdiğimiz bu zaman diliminin, hedeflerimiz doğrultusnda çok iyi geçtiğini söyleyebiliriz.

Bayi oluştururken HKS için belirleyici olan özellikler nelerdir? Bayilik çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bayilik almak isteyen firmaların bulunduğu semt veya bölgede mevcut bayimizin olmamasına özen gösteriyoruz. Bu nedenlede bayilerimizle çok iyi bir uyum içerisinde yolumuza devam etmekteyiz. 2008 yılı hedeflerimiz arasında; İstanbul, Ankara ve İzmir\'deki semtlerde tek nokta bayiliği, Anadolu\'daki il ve ilçelerde ise büyüklüğüne göre bir veya iki bayilik noktası oluşturmak vardır. Şu an için Türkiye\'de hizmet veren 90 bayimiz bulunmaktadır. Zemin Fuarı\'nda birçok firmanın bayilik isteklerini üzülerek geri çevirmek zorunda kaldık. Bunun sebebi de az önce belirttiğimiz gibi prensip olarak mevcut bayilerimizi korumak adına yakın yerlerde bayilik veremememizdendir. Bayilik veremediğimiz firmalara anlayışlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

İhracat konusunda faaliyetleriniz varsa bu konu hakkında bilgi verir misiniz?

Yurt dışındaki birçok ülkeden talep almaktayız. Rusya, İngiltere ve Yunanistan\'a yaptığımız ihracatlarımız ile peluş halılarımıza uluslar arası boyut kazandırdık.

2008 koleksiyonlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? Bu koleksiyonları oluştururken çalışmalarınızda sizin için belirleyici kriterler neler olmuştur?

“Tasarım sizden üretim bizden.” sloganıyla yola çıkan firmamız, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ve özgün tasarımlarıyla günümüzün modern çizgisini yakalayarak 2008 koleksiyonunu oluşturdu.

2008 Zemin Fuarı\'na katıldınız. Zemin Fuarı hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Muhteşem bir organizasyondu ve bunun bir parçası olmak çok keyifliydi. Standımız ziyaretçi firmalar tarafından yoğun bir ilgi gördü. Zemin Fuarı bizim ve bayilerimiz açısından çok yararlı oldu. Ayrıca, standımızı ziyaret eden firmalara ve bu anlamda organizasyonda emeği geçen herkese HKS ailesi olarak sonsuz teşekkür ediyoruz.

18.12.2008
Bu haber 12342 okundu.
Yazdır Yorum Yaz
YORUM EKLE
Lütfen yorum eklemek için bilgileri eksiksizce doldurunuz.
Adınız
Lütfen adınızı yazın.Lütfen adınızı yazınız.
Email
Lütfen email adresinizi yazınızGeçersiz email adresi.
Yorum
Lütfen yorumunuzu yazınız.
Yorumunuz çok kısa.
Karakter Kaldı
Son Eklenen Yorumlar